Průměr čajových svíček je unifikovaný rozměr

Každý, kdo vystudoval některý ze strojírenských, elektrotechnických nebo stavebních oborů, si dobře uvědomuje, co znamená „unifikovaný rozměr“. Jde o to, že jestliže zhotovíte nějaký výrobek, k jehož užívání jsou zapotřebí další komponenty, musí všechny díly do sebe zapadat, ať už se vyrobí v jakékoli zemi světa. Typickým příkladem jsou šrouby a matice, kde se musí shodovat jak jejich průměry, tak i závity.

Podobná situace nastává, jestliže si jdete koupit solnou lampu anebo aroma lampu, v nichž budete zapalovat čajové svíčky. Všechny druhy lamp musí být vyrobené tak, aby se do nich čajová svíčka nejen vešla, ale pohybovala se tu s velkou vůlí a nebyla zároveň pro obsluhující osoby nebezpečná.

Čajová svíčka průměr je unifikovaný rozměr výrobku a všichni producenti na světě tento rozměr dodržují. Průměr čajových svíček je vždy 38 – 39 mm, lišit se může pouze výška hliníkového kalíšku podle doby hoření svíček. Nemusíte mít tedy obavy, že byste koupili čajovou svíčku a ona vám, co se týče průměru, do vaší lampy „nepasovala“.