Solná lampa v bytě vytváří záporné ionty

Když si pořídíte jednu malou solnou lampu, neočekávejte od ní žádné zázraky, ale zároveň se nedomnívejte, že jde o vyhozené peníze. Solné lampy jsou překrásnou bytovou dekorací, ovšem zároveň uvolňují do ovzduší záporné ionty, což je velmi důležitý jev pro regeneraci tělesných buněk.

V přírodě je to zařízeno tak, že zde probíhá neustálá ionizace ovzduší, která je nejsilnější v blízkosti vodních zdrojů. Ve městech je to spíše naopak, tam se záporné ionty příliš nevyskytují a nahrazují je ionty kladné, tzv. oxidativní, jež vyvolávají oxidační stres a urychlují stárnutí a buněčný rozpad.

Proto je i docela malá solná lampa do každého městského bytu požehnáním, i když je samozřejmě lepší, pokud máte v místnosti lamp několik, čímž se solné lampy účinky násobí. K záporné ionizaci přispívají i domácí fontánky a pokojové rostliny, naopak kladné ionty tu vytváří počítače, televizory a také převaha syntetických materiálů (podlahové krytiny, nábytek a bytové doplňky). Platí tu tedy jednoduchá matematika - čím více přírodních zdrojů, tím méně kladných iontů v bytě budete mít.