Regenerujte svá játra

Naše játra by se s trochou nadsázky mohla přirovnat k velmi výkonné chemické továrně, která pracuje v nepřetržitém procesu, 24 hodin denně, 365 dní v roce. Nemohou si v tomto nonstop provozu dovolit žádný výpadek, a jestliže pracují na sto procent, pak je na ně také stoprocentní spolehnutí.

Někteří vědci ovšem tvrdí, že mohou stále poměrně dobře zastávat svou funkci i tehdy, jsou-li jejich buňky funkční alespoň z dvaceti procent.

Játra mají neuvěřitelnou schopnost poškozené buňky regenerovat, a to ve velmi krátkém čase, ve srovnání s jiným orgány a částmi těla, ovšem musíme jim k tomu dát vhodné podmínky. Zdraví našich jater je rozehraná partie, kde do hry vstupují jak pozitivní, tak i ty špatné faktory, a těch je bohužel celá řada – stres, chemické léky, alkoholické nápoje, nezdravé a přepálené tuky a další škodliviny ve stravě, chlorovaná voda, alkaloidy (např. kofein), znečištěné ovzduší z průmyslové výroby a automobilového provozu, vysoká prašnost ve městech atd.

Naštěstí máme k dispozici i velmi výkonné pomocníky, jedním z nich je Silymarin. Tímto výrazem se souhrnně nazývá komplex látek, obsažených ve zralých semenech Ostropestřce mariánského. Ze semen se lisuje za studena olej, anebo je možné semena pouze rozdrtit či rozemlít na prášek a máme před sebou léčivý preparát bez vedlejších účinků, který zabírá i při velmi těžkých stavech, jako je např. jaterní cirhóza.

Ostropestřec mariánský lze směle doporučit každému, bez ohledu na věk či pohlaví, ovšem pozor! Je to velmi silný přírodní prostředek, tzv. superpotravina, kterou je nutné dávkovat obezřetně, dle doporučení uváděném v příbalových letácích. Očista jater od škodlivin a obnova buněk pak probíhá v součinnosti se žlučníkem a žlučovody a toxický odpad je z těla odváděn trávicím traktem, tedy na závěr močí a stolicí. Pokud tedy dodržíte správný postup a přiměřené dávky Silymarinu, výsledek jaterní detoxikace vás příjemně překvapí.