Síra není jen symbol pekel

Síru obsahuje mnoho potravin živočišného i rostlinného původu a je to jeden z nejdůležitějších prvků v našem těle. Není to tedy jen toxický pekelný symbol. Jenže velmi záleží na tom, v jaké podobě síru konzumujeme.

Dopřáváte si čerstvou syrovou kapustu, syrovou brokolici, syrové hlávkové zelí a syrovou cibuli? A pokud ano, víte, z jakých zdrojů pochází, a zda byla tato zelenina pěstována na dobře organicky prohnojené zemině, bohaté na minerální prvky?

V souvislosti s touto připomínkou si možná vybavíte dobu před několika sty lety, kdy se na polích volně proháněl dobytek, lidé obdělávali půdu ručně, případně s pomocí tažné síly zvířat, kdy se hnojilo přirozeným způsobem chlévskou mrvou a z rostlinných odpadních zdrojů, a kdy nebyl podstatný objem výnosu, ale zajištění obživy pro úzkou skupinu obyvatelstva, převážně pro rodinu a užší komunitu v rámci jednotlivých panství.

Tehdy byl také mnohem menší počet obyvatel na planetě, lidé se nekoncentrovali ve velkých městských aglomeracích a nebyli závislí na konzumním způsobu života, v přeneseném slova smyslu na tom, že sázeli do nákupního vozíku v supermarketu to, co se „někde, za neznámých podmínek a v neznámém prostředí“ vypěstovalo.

Rádi bychom vám připomněli, že návrat k přirozenému způsobu života není jen módní záležitostí, ale je nutný k tomu, chceme-li žít spokojeným životem, bez civilizačních neduhů a jejich fatálních následků.

Dbejte na přirozené zdroje organické síry

Čerstvá zelenina – nejlépe využitelnou síru nalezneme v některých druzích zeleniny, která má specifickou vůni či chuť. Zpravidla pálivou, ostrou či pikantní. Patří sem např. česnek, cibule, křen, hlávkové zelí nebo kapusta. Podmínkou ovšem je, aby byla zelenina v syrovém stavu, jen tehdy má organická síra svůj význam, tepelnou úpravou se její přirozené vlastnosti ztrácí.

Vydatný zdroj MSM – účinný a dobře recenzovaný doplněk stravy je MSM, je to zdroj organické síry, dobře vstřebatelný, ve formě prášku nebo tablet. Neobsahuje žádné další nežádoucí příměsi a je navíc velmi levný. Aplikuje se obvykle dvakrát denně na lačno spolu s čistou pramenitou vodou.