Slunečnicová semínka jsou vhodná i pro zdravé hubnutí

Ořechy a semena obsahují velké množství tuku, který potřebuje nově vznikající rostlinný zárodek – klíček ke svému růstu. Mnoho lidí se ovšem také mylně domnívá, že se jedná o potravinu nevhodnou při shazování nadbytečných kilogramů, a že velké množství kalorií ukryté v ořeších přispívá naopak k ukládání podkožního tuku.

V jistém smyslu je pravda, že kalorické jsou, ovšem v našem jídelníčku, a to i dietním, musíme mít zařazenu tukovou složku kvůli mnoha metabolickým procesům. Jde ovšem o to, jaký tuk a v jakém množství máme na talíři. Slunečnicová semínka na hubnutí jsou ideální, protože mohou nahradit nadbytek nezdravých živočišných tuků, které mnozí z nás konzumují ve formě různých uzenin, pečeného masa, zvláště vepřového nebo hovězího. Tuky ve slunečnicovém semínku jsou tvořeny výhradně esenciálními mastnými kyselinami, které spolu s vitamínem E odvádí důležitou práci v organismu při krvetvorbě, zabezpečení správné činnosti nervové soustavy a cév, redukují cholesterol a vyživují nejen vnitřní orgány, ale i pokožku, vlasy a nehty.

96

Slunečnicová semínka účinky

Semínka slunečnice jsou bohatá na tuky a proteiny, proto jsou také velmi sytá. Sytost podporuje i vláknina a je tedy prakticky nemožné sníst jich velké množství na posezení. Tuky tvoří zhruba polovinu jejich hmotnosti, na bílkoviny připadá necelá čtvrtina. Sacharidy jsou zastoupeny jen z necelých deseti procent. Součástí složení jsou také esenciální prvky, které musíme dodávat v potravě, a jejichž vlastností organismus využívá k regeneraci a výstavbě nových buněk. Jsou to vitamíny B, vitamín E, vitamín K1 a minerály – hořčík, vápník, železo, zinek, mangan, fosfor, měď, selen a draslík.

Pozitivní účinky na zdraví se projevují ve formě prevence proti civilizačním chorobám, kdy naše tělo dokáže plně využít živin, které příroda poskytuje ve formě plodů, ořechů a olejnatých semen. Slunečnice je na živiny bohatá, což si dobře uvědomují i ptáci, kteří slunečnicová semínka upřednostňují před těmi ostatními.

button_kupte-zde