Tajemství mořských řas Kombu neboli Kelp

Mořské řasy Kelp jsou rovněž známy pod názvem Kombu a s těmito jmény je také můžete zakoupit v prodejnách orientovaných na zdravou výživu. Jsou považovány za superpotravinu vzhledem k vysokému obsahu výživových prvků a rovněž pro jejich výskyt či pěstování v čistém prostředí oceánského pobřeží v chladnějších částech kontinentů severní i jižní polokoule. Ukrývají v sobě i některá tajemství, mnoha lidem docela neznámá.

Kyselina L-glutamová

Kyselina L-glutamová je přirozenou součástí stavby některých rostlinných organismů. Je zde navázána na aminokyseliny a vytváří rostlinný protein, který je lidskému zdraví velmi prospěšný. V lidském těle se váže s odpadním amoniakem, vznikajícím např. při svalové námaze, a to za vzniku sloučeniny s názvem glutamin.

Glutamin je látka, kterou potřebuje lidské tělo k uvedení do rovnováhy při stresových situacích, při větší fyzické zátěži, zejména při práci a sportovních aktivitách. V těchto situacích jeho spotřeba v těle enormně stoupá, nejvíce to pocítí především kulturisté a aktivní sportovci, ale i všichni, kteří jsou přetíženi stresem v zaměstnání a v běžném životě. Velmi dobrým zdrojem glutaminu jsou luštěniny a právě také mořská řasa Kelpa.

Někteří sportovci užívají glutamin v tabletách, je to však poměrně drahý doplněk, přitom kyselina L-glutamová zastává stejnou funkci a zároveň zbavuje organismus nežádoucího odpadního čpavku. Mořské řasy jsou výrazně levnější a navíc glutamin není zdaleka to jediné, co v sobě ukrývají.

Jsou velmi cenným zdrojem vitamínů, enzymů, minerálů a mimo jiné i jódu, a to v organické formě, dobře využitelné a vstřebatelné. Mořská voda je vynikajícím a přirozeným prostředím pro mineralizaci řas a mnohdy lepším, než jaký známe u suchozemských rostlinných druhů, zvláště pak pěstovaných na vyčerpané a nevhodně hnojené zemědělské půdě.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení