Mořské řasy BIO

Mořské řasy jsou výživový doplněk a nenahrazují běžnou stravu

Dopovat se multivitamíny v anorganické formě, které jsou běžně dostupné v každé lékárně, byl trend, jehož vzestup přišel ke konci 90. let. Pak se na trhu začaly objevovat rostlinné produkty označované jako „superfoods“ a dnes je o ně mezi lidmi obrovský zájem. Řadí se mezi ně také mořské řasy, vynikají svým značným obsahem minerálních látek a vzácných stopových prvků, z nichž některé se v běžné suchozemské stravě takřka nenachází. Zemědělská půda bývá často vyčerpána a to se bohužel na první pohled nepozná na plodech dodávaných do obchodní sítě supermarketů.

Pojem „superpotravina“ není vyslovován náhodně, obsahují totiž ve srovnání se zeleninou přibližně dvacetinásobné množství minerálů. Podstatné však je, že se nachází v biologicky dobře dostupné organické formě, která pro tělo nepředstavuje žádnou zátěž. Měly by se stát významným doplňkem stravy, zvláště tam, kde převládají kyselinotvorné potraviny. To ovšem neznamená nahradit jimi zdravou výživu, přidávají se k jídlu pouze v omezeném množství.

Biokvalita

Podobně jako u zeleniny pěstované na zemědělské půdě, lze kontrolovat kvalitu mořské vody v místech při pobřeží, kde se mořské řasy vyskytují. Některé zvláště čisté lokality mohou tak na trh dodávat produkty označené štítkem BIO. Ostatně, většina druhů „mořské zeleniny“ se vyskytuje ve vodě čisté a nekontaminované, ve znečištěném prostředí totiž nemají optimální podmínky k růstu a rozmnožování. Další podstatnou výhodou je, že neabsorbují žádné škodliviny, zvláště těžké kovy, které jsou častokrát zastoupeny v tělech mořských ryb.

Kde je nakupovat

Kde koupit mořské řasy? Dnes se dají běžně sehnat v některých řetězcích supermarketů, tam však jejich jakost nemusí odpovídat označení BIO. Produkty v této kvalitě jsou k dispozici v prodejnách zdravé výživy a ve specializovaných e-shopech. Velmi záleží také na zemi původu, ty nejčistší jsou sklízeny na východním pobřeží Atlantiku v Kanadě, kde není pobřeží kontaminováno zplodinami průmyslové výroby, ani není zasaženo oceánskými proudy se zbytky radioaktivních izotopů z fukušimské jaderné elektrárny.

 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 3 položek celkem

Stránka 1/1

  • mech
    BIO RAW irský mech Zdravý den® v práku je mořskou řasou (Chondrus crispus), která vyrostla v čistém prostředí kanadského pobřeží. CZ-BIO-002 Použití: vhodný na vaření, do polévek,...
  • kelp180
    BIO kelp Zdravý den® v prášku je mořskou řasou (Ascophyllum nodosum) patřící mezi chaluhy, která vyrostla v čistém prostředí kanadského pobřeží.  CZ-BIO-002 Doporučené dávkování: 1...