Účinky konopného proteinu

Konopný protein je snadno stravitelný prášek, který se řadí mezi top rostlinné proteiny se skvělými nutričními hodnotami. Je vysoce kvalitní rostlinnou bílkovinou. Získává se rozmělněním semínek rostliny cannabis. Díky tomu, že neobsahuje THC, nemá absolutně žádné psychoaktivní účinky a je tak schváleným doplňkem stravy.

Díky tomu, že je tato rostlina bohatá na kvalitní bílkoviny, přináší svým konzumentům spoustu benefitů. Produkt je tak často vyhledávaný sportovci a vegany.

OBSAH ŽIVIN

Je výjimečný pro svůj obsah všech 20 aminokyselin, které se v přírodě vyskytují. Z toho 8 jich je esenciálních, které jsou nezbytné pro fungování našeho organismu. Pozornost si zaslouží také pro svůj vysoký obsah vlákniny. Je bohatý na nenasycené omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny. Zároveň má v sobě řadu minerálů jako je například železo, fosfor, hořčík nebo vápník. Z vitamínů to pak je vitamín E a vitamíny skupiny B. Díky tomuto skvělému nutričnímu profilu nabízí jeho konzumace spoustu zdravotních benefitů.

Jak konkrétní má konopný protein účinky a jaké výhody vám jeho užívání přinese?

Zdravotní benefity a účinky, které nabízí

  • podporuje tvorbu svalové hmoty
  • posiluje imunitní systém
  • přispívá k detoxikaci organismu a odstraňuje z těla škodlivé látky, toxiny a těžké kovy
  • zlepšuje krevní oběh
  • díky obsaženému chlorofylu čistí krev

Velkou výhodou konopného proteinu je jeho velká vstřebatelnost, a to až z 90%. Je také bez jakýchkoliv alergenů a neobsahuje laktózu a lepek.

Způsoby užívání

Konopný protein můžete přidat do různých koktejlů a smoothie. Hodí se i do kaše, polévek a salátů. Obohatit jím můžete třeba i zmrzlinu. Užívané množství se pak liší podle toho, jaký životní styl máte. Menší množství je vhodné pro osoby se sedavým zaměstnáním a malým množstvím pohybu, větší pak pro vytrvalostní sportovce nebo kulturisty.

button_kupte-zde