Účinky lněných semínek

Lněné semínko se řadí mezi extra zdravé potraviny. Pro svůj obsah cenných látek a živin jsou velmi blahodárné pro naše zdraví. Vyzkoušejte je i vy. Jednoduše je přidejte do salátů, smoothie nebo kaší a využijte tak naplno jejich nutriční hodnoty. Pro maximální efekt a vstřebání všech potřebných živin dbejte na to, abyste semínko řádně rozkousali nebo před konzumací rozdrtili.

Díky obsaženým látkám bývají také mnohdy označována za nejmocnější potravinu planety. O jeho výhodách se přesvědčili i samotní antičtí Řekové.

Dopřejte si i vy pravidelně tuto nutričně bohatou superpotravinu, která je ideální pro vaši krásu a vitalitu. Zlepšete váš zdravotní stav a fyzickou i psychickou kondici. Jaké konkrétně mají lněná semínka účinky prospěšné pro lidské zdraví a co v sobě ukrývají za živiny?

Obsah pro tělo důležitých živin

Lněná semínka jsou bohatá na vlákninu a proteiny. Dále obsahují také třeba omega-3 mastné kyseliny, které tvoří hned třetinu živin. Mimo to je tato potravina bohatá na minerální látky jako je železo, hořčík, vápník, mangan, fosfor a další. Obsahují také hodně vitamínů skupiny B a vitamín E.

Účinky na zdraví

Lněná semínka vás nadchnou širokou škálou svých skvělých účinků. Jsou skvělým pomocníkem během hubnutí. Pomohou vám nastartovat a zrychlit metabolismus. Velice rychle vás také zasytí. Jejich každodenní konzumací snížíte výrazně riziko vzniku obezity.

Díky vysokému obsahu vlákniny působí skvěle na zažívání. Pro svůj obsah ligninů působí preventivně proti rakovině prsu a prostaty nebo problémům s ledvinami.

Pro svůj vysoký obsah antioxidantů jsou skvělým pomocníkem při detoxikaci. Pomáhají tak z těla odstraňovat škodliviny a odpadní látky.

Mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a zdraví srdce. Snižují hladinu cholesterolu. Skvěle působí i při případných chorobách jater.

button_kupte-zde