Vezměte si granolu s sebou na dovolenou

Granola bez cukru je zapečená směs ořechů a semínek, sušeného ovoce a obilovin, například obilných vloček či drobných zrn quinoy, amarantu nebo jáhel. Může jít o protein granolu s převahou rostlinných bílkovin, vhodnou zejména pro sportovce, anebo bezlepkovou granolu bez obsahu obilného glutenu. Zároveň připomínáme, že jde o vegan granolu, a že proteinová granola je vhodná i pro keto dietu, jakožto keto granola.

Zapékání vloží do granoly element ohně -  pečená granola se způsobem výroby zcela odlišuje od lisovaných raw tyčinek a podobných raw surovin, protože je tepelně zpracovaná. Tím se sice přijde o drobnou část vitamínů a o některé enzymy, ale granola muesli tím získá další element navíc – element ohně. Ten se tu náramně hodí, protože většina surovin má tendenci organismus spíše ochlazovat, a zapékání zvýší stravitelnost a využitelnost jednotlivých složek.

Žádné syntetické přísady – low carb granola je čistě přírodní záležitost a jediný element ohně narušuje přirozenost, kterou nám příroda poskytla v jejích surovinách. V granolách neočekávejte ani konzervanty, ani bílý řepný rafinovaný cukr. Nenajdete tu syntetická sladidla a přísady, zlepšující chuť nebo konzistenci výrobků. Granoly udržují v optimální hodnotě krevní cukr a nezvyšují jej drasticky, jako běžné cukrovinky, protože mají optimální glykemický index, takže posilujete organismus naprosto ideálním způsobem.

Granola na dovolené

Lowest carb granola je skvělou volbou pro cestování na dovolenou, protože se vám nerozmáčí, neztvrdne ani nezkazí. Budete ji mít s sebou v batůžku při pěší turistice v horském terénu, bude vás provázet při jízdě na kole, lze ji mít připravenou jako energetický doping na vodácké výpravě třeba v kánoi v lodním vaku. Stačí jen zastavit u břehu, vyprostit z lodního pytle granolu choko nebo paleo a můžete si pak troufnout proplout peřejemi s obtížností WW III, na které by vám už bez občerstvení nezbyly síly.