Vyrobte si domácí RAW tyčinku z datlové pasty

Také už vás nebaví kupovat drahé RAW tyčinky, jejichž složení vám ne zcela vyhovuje? Pak si vyrábějte vlastní. Základ vždy tvoří datlová pasta. Je velice levná, datlová pasta cena vás jistě příjemně překvapí, a nakoupíte-li ji z prověřeného zdroje ve špičkové kvalitě, pak už stačí jen pořídit v malém množství vhodné příměsi a pustit se do práce.

Na RAW tyčinkách si pochutnáte vy i vaše ratolesti, můžete je nosit k svačině do práce nebo do školy a budou skvělým dopingem při sportu a při nakupování ve městě.

Jak na to

Datlovou pastu rozmělníte v misce rukou na měkkou kaši a postupně přidáváme vhodné ingredience, například nastrouhanou čokoládu, rozdrcené oříšky kešu nebo lískáče, rozmixované ovesné a špaldové vločky, strouhaný kokos či kokosovou mouku, nadrobno nasekané kousky sušených meruněk, švestek, rozinek a brusinek, a směs pak dochutíme špetkou soli, anýzem, skořicí, zázvorem či vanilkou. Variant směsí na tyčinky může být celá řada.

Na závěr z této hmoty vykrájíme nožem kvádříky, například 10 x 1,5 x 2 cm, vložíme do papíru na pečení nebo alobalu a necháme ztuhnout v chladničce.