Chaluha bublinatá je nabitá cennými živinami pro zdraví

Potřebujete doplnit jód do svého organismu a chtěli byste to udělat přirozeným způsobem? V takové situaci je pro vás ideální volbou řasa chaluha bublinatá, která přirozeně obsahuje opravdu významné množství jódu, který v tak vysoké koncentraci jen tak někde jinde nenajdete.

16

Možná vás nikdy nenapadlo, že byste mohli jíst řasy, ovšem vzhledem k tomu, jak jsou hodnotným zdrojem dlouhé řady vitamínů, minerálů i dalších látek, je to ideální volba pro vaši výživu.

Konkrétně chaluha bublinatá, která se jinak označuje také jako kelp, obsahuje dlouhou řadu výživově hodnotných látek. Jmenujme například minerály, jako jsou hořčík, vápník, síra, fosfor, draslík, křemík a železo, a v menších množstvích i další. Z vitamínů v této řase najdeme vitamín C, D, E a K, a také vitamíny skupiny B. Dále se v ní nacházejí také stopové prvky, vláknina a bílkoviny. A samozřejmě již zmíněné vysoké množství jódu. A to je na tak jednoduchý organismus jako je řasa poměrně slušný výkon, co říkáte?

Není proto divu, že účinky chaluhy bublinaté na lidský organismus rozhodně nejsou zanedbatelné. Vysoký obsah jódu z ní dělá ideální potravu pro lidskou štítnou žlázu. Pokud máte s tímto orgánem potíže anebo jim chcete předejít, pak je chaluha bublinatá tou správnou volbou. Její konzumace zajistí, že vaše štítná žláza bude fungovat tak, jak má. A vzhledem k účinkům štítné žlázy na metabolismus, je konzumace chaluhy bublinaté – kelpu prospěšná i pro vaši štíhlou linii.

Mimo jiné chaluha bublinatá prospívá také lidské pokožce a má dobrý vliv na nervovou soustavu.

Chaluha bublinatá je velice hodnotným zdrojem celé řady důležitých látek, a navíc se snadno pěstuje a získává. Zásadní ovšem je, aby byla pěstována v čisté mořské vodě bez nežádoucího znečištění. Pokud si chcete výhody kelpu pro zdraví užít i vy – pak zvolte produkt pocházející z bio produkce z oblasti čistého kanadského pobřeží.

button_kupte-zde