Vyznáte se v rostlinných olejích

Sezamový olej

Sezam obsahuje obrovské množství vápníku, téměř srovnatelné s mákem setým, a poměrně mnoho magnézia. Spolu s velkým množstvím lecitinu je skvělou volbou pro dobré zažívání a při náročných pracovních či sportovních výkonech.  

Řepkový olej

Řepka olejná je cenným zdrojem nenasycených mastných kyselin omega-3, a pokud jste vegetariáni, kteří se vyhýbají konzumaci ryb a rybích produktů, je řepka velmi dobrý zdroj pro doplnění této důležité živiny.

Konopný olej

Buďte bez obav, konopný olej se získává z konopí bez omamných látek a lze o něm říci, že je to jeden z nejvýživnějších olejů, s vysokým obsahem minerálů a vitamínů. Je velmi chutný a hodí se i k použití za studena.

Olej z chia semínek

S tímto olejem byste měli nakládat velmi střídmě, protože vykazuje značný obsah důležitých živin, zejména vápníku, železa, zinku, hořčíku, fosforu, draslíku, ale i bóru. Obsah minerálů a stopových prvků je tak vysoký, že postačí jen jedna čajová lžička za den.

Lněný olej

S vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin vám tento olej přispěje k normální funkci nervové soustavy, mozku a srdeční činnosti, k dobrému trávení a funkci prostaty.

Olivový olej

Olivový olej za studena lisovaný by neměl chybět v žádné kuchyni. Je velmi výživný, chutný a zdravý a lze jej doporučit pro velmi rozmanitá využití každému, bez rozdílu věku a pohlaví.

Slunečnicový olej

Slunečnicové oleje jsou prospěšné pouze lisované za studena a filtrované, nikoli prošlé rafinací. Využijete je pro veškeré způsoby přípravy pokrmů včetně zapékání, pečení i smažení.

Dýňový olej

Olej z dýňových semínek obsahuje mnoho zinku, manganu, hořčíku a železa a také rostlinných sterolů, které jsou známy jako látky, udržující hormonální rovnováhu a podporující u mužů tvorbu testosteronu. Dýňový olej je vhodný mimo jiné i pro posílení a léčbu chorob pohlavního a močového ústrojí.

Rostlinné oleje můžete mezi sebou libovolně střídat, čímž si doplníte do organismu mnoho výživových prvků.

button_kupte-zde