Zázračné účinky pekanových ořechů

O pekanových oříšcích by se dalo říci, že jsou vzdálenými příbuznými našim klasickým vlašským ořechům. Vzhledem jsou velice podobní. Jen jsou podlouhlejší a jejich žebrování není tak výrazné jako u vlašských ořechů. Mají jemnější chuť a větší sladkost.

Zajímavostí u pekanových ořechů je taková, že nepatří mezi ořechy, což si většina lidí myslí. Pekanové ořechy patří do peckovin, stejně jako třešně, meruňky, nektarinky, blumy a broskve. Jejich skořápka je hladká a může mít různé odstíny hnědé barvy v kombinaci se žlutými a oranžovými odstíny. Skořápka je velmi silná a odolná. Některé názvy jsou překládány jako ořech, který potřebuje k rozbití kámen. Až tak je jejich struktura pevná.

Pekanové ořechy mají spoustu blahodárných účinků. Neboť obsahují spoustu vitamínů, minerálů, vlákniny, bílkovin a hlavní složkou jsou tělu prospěšné tuky. Říká se jim zdravé tuku, které tělu neškodí. Mezi vitamíny a minerály patří draslík, zinek, hořčík, mangan, selen, měď, vápník, železo, fosfor, vitamíny skupiny B, provitamín A a vitamín E. Méně známou je kyselina ellagová, která je rovněž obsažena v pekanových oříšcích. Tento druh kyseliny se rovněž vyskytuje v malinách, jahodách, brusinkách a vlašských ořeších. Má protinádorové a antioxidační účinky, které jsou stále ve formě výzkumů. Pekanové ořechy by se měli kombinovat s jinými ořechy a semínky. Není dobré je užívat ve velkých dávkách.

Pekanové ořechy mají velké využití. Mohou se používat do müsli, dezertů, do sladkého i slaného pečiva, dá se z nich vyrobit lahodná ořechová pomazánka. Do sladkých dezertů jako součást korpusu nebo na ozdobení ve zkaramelizované formě. Svou jemnou a lahodnou chutí dodá pokrmu jedinečnou chuť. Zařaďte tento druh ořechů do svého jídelníčku a budete mile překvapeni jeho chutí. Dá se využít různorodě, záleží jen na vaší fantazii a experimentování.

button_kupte-zde