Skutečně pomáhá protein na hubnutí?

Asi není nikdo, kdo by netoužil pro krásné, štíhlé postavě. To však nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Faktem totiž je, že náš životní styl tomu zrovna příliš nenahrává. Stačí si jen uvědomit, kolik hodin denně strávíme sezením.

Faktem je, že většina z nás má sedavé zaměstnání. A ačkoliv je rozhodně psychicky vyčerpávající, kalorií při něm příliš nespálíme. Přesto jsme po návratu z práce unavení – a není divu, koneckonců jsme se museli celý den soustředit.

To však znamená, že už nám nezbývá energie prakticky na nic jiného, než udělat doma to nejnutnější a pak si v klidu sednout a relaxovat u televize či knížky. O víkendech jsme pak rádi, že můžeme odpočívat a nabírat síly na další pracovní týden. A ačkoliv někdo preferuje aktivní odpočinek, většina z nás jej stráví u knihy či televize.

To vše je pochopitelné, avšak není třeba říkat, že snům o štíhlé postavě to příliš nenahrává. Je tedy jen pochopitelné, že se lidé snaží najít cestu, jak získat požadovanou váhu, a to pokud možno rychle a bez změny životního stylu.

Jednou z oblíbených metod jsou nejrůznější diety. V poslední době si získala na popularitě ta proteinová. Ta spočívá v tom, že ve stravě budeme mít vyšší podíl proteinů oproti tukům či sacharidům. Skutečně to ale může fungovat? Opravdu je protein na hubnutí vhodný?

Popravdě řečeno, zde je stejný problém jako u každé jiné diety. Pokud totiž chceme skutečně zhubnout, pak nestačí jen méně jíst, často až do té míry, že do těla nedostaneme potřebnou denní dávku živin, jen proto, abychom omezili kalorie. Je nutné také zvýšit míru pohybu. A s tím má mnoho lidí problém.

Věřte ale, že i když se to nezdá, stačí si najít půlhodinku třikrát týdně na intenzivní cvičení, a věřte, že výsledky se dostaví. Ano, dá to práci, o to ale budete na svou postavu pyšnější.

button_kupte-zde