Zázrak z kokosu

Z kokosu se lidé naučili vyrábět spoustu výborných produktů. Pomáhá nám v kuchyni (teplé i studené) při přípravě různých, hlavně sladkých, dobrot. Kokosovou mouku používají nejen lidé s bezlepkovou dietou. Strouhaný kokos nám voní z vánočního cukroví, je důležitou ingrediencí mnoha dezertů a dortů. Oblíbené jsou také kokosové pudinky, zmrzliny a likéry.

Nebo takový kokosový olej! Používá se k přípravě pokrmů, kterým dodává lahodnou chuť a vůni. Ale nejen to. Je důležitou součástí kosmetických výrobků. Působí totiž blahodárně na pokožku celého těla i vlasy. V mnoha zemích ho používají tradičně. Generace lidí ověřily, že kokosový olej zdraví našemu organismu prostě velice prospívá. Jak? Co všechno „kokosák“ dokáže?

Nabije nás energií

Kokosový olej je výborným zdrojem energie. A navíc takové, která nám pomůže takřka okamžitě, přičemž se v těle neukládá. Když jsme unavení, vzpruží nás rychle lžička „kokosáku“ rozpuštěná v oblíbeném nápoji. Třeba v kávě oslazené medem a dochucené špetkou skořice. To je lahodná energetická bomba!

Ničí nebezpečné patogeny

Pokud nás trápí bolest v krku a kašel, pomůže nám kokosový olej přidaný do čaje. Bojuje účinně s nežádoucími mikroorganismy, původci onemocnění. Je k tomu vyzbrojen obsahem antioxidantů a mastných kyselin. Uleví lidem trpícím chronickými potížemi s trávením, bolestmi žaludku. Pomáhá snížit přemnožení kvasinek. Při zevním používání je například skvělou prevencí obtěžujících nepříjemných vaginálních mykóz. Stačí jím ihned po koupeli natírat sliznice intimních partií.

Regenerace vlasů a kůže

Na vlasy, pleť obličeje i celého těla působí olej z kokosu Blahodárně. Obsahuje látky potřebné k jejich regeneraci. A k tomu navíc krásně voní. Kosmetický průmysl nabízí velké množství kokosových produktů. Ovšem například skvělou masku s kokosovým olejem můžeme velice jednoduše vyrobit i doma. Prostě smícháme jednu lžičku kokosového oleje a jednu lžičku medu! Použít ji můžeme jednak na vlasy, které vyživí, oživí a jsou krásně lesklé, ale také jako masku pleťovou. Pleť hydratuje a působí protizánětlivě, bojuje s vyrážkami, akné a ekzémy. Po nanesení necháme působit několik minut a poté omyjeme z obličeje vlažnou vodou, z vlasů pak smyjeme pomocí jemného šamponu.

button_kupte-zde