Zázvor v květináči

Pro zázvor nemusíme chodit jen do obchodu. Můžeme ho mít po ruce doma v květináči. A vyzkoušet pozitivní zázvorové účinky na naše chuťové buňky a zdraví organismu v domácí čerstvé bio kvalitě!

Jde totiž o rostlinu docela nenáročnou a doma ji může pěstovat i úplný zahradnický začátečník. Proč to tedy nevyzkoušet?

Co sázíme

Nejdříve musíme ještě jednou zajít pro kousek kořene zázvoru do obchodu. Vybereme si pěkný buclatý s jemnou slupkou. Dáme si pozor, aby nebyl vysušený! Důležitá je příprava před vlastním zasazením. Namočíme ho do čisté teplé vody. A necháme ho tam přes noc. Zbaví se tak chemických látek, o jejichž přítomnost rozhodně nestojíme.

 

Kam sázíme

Připravíme si větší a širší květináč, který naplníme výživnou a kyprou půdou. Nad zasazovaným kouskem kořenu by měla být vrstva zeminy široká asi tři až pět centimetrů. Pokud jsou na kořenu již rašící pupeny, myslíme na to, že mají směřovat vzhůru. Květináč umístíme doma na teplé místo. Je potřeba vědět, že první úrody se dočkáme až za pár měsíců. A na terase nebo na balkónu by mohl naše plány překazit mráz. Volíme proto raději stanoviště uvnitř bytu. Důležitá je zálivka. Zázvor zaléváme často, ale mírně. Dobré je používat rozprašovač. Zajistíme tak dostatek vláhy, ale vyvarujeme se jeho „utopení“. To by mu určitě nesvědčilo.

 

Kdy sklidíme

Musíme být trpěliví a počkat čtyři měsíce. Po uplynutí této doby můžeme odhrnout zeminu a sklidit menší kousky zázvorového kořene. Pak zeminu opět pěkně zahrneme. A když vydržíme deset měsíců, budeme mít v květináči už velký oddenek. Ten je pak možné sklidit a v nádobě nechat jen několik malých oddenků, ze kterých bude růst nová rostlina.

 

Jak to zařídit rychleji

Ano, trvá to dost dlouho. Pro méně trpělivé pěstitele je tu rychlejší možnost. Koupí si zkrátka v zahradnictví do svého květináče pěknou předpěstovanou sazenici zázvoru!

button_kupte-zde