Zbavte se závislosti na nezdravých pochutinách

Jakákoli závislost nejen, že dělá z člověka otroka, ale také deformuje jeho myšlení a správný duchovní náhled a intuici. Stačí se zmínit o alkoholismu a ihned každý z vás přitaká, že se jedná o nebezpečnou drogu, která dokáže přivést člověka na pokraj zkázy. Pochopitelně není nutné rozebírat tvrdé drogy a omamné látky, jako je toluen, heroin nebo kokain, závislost totiž může vzniknout na docela nenápadných potravinách.

Odbourejte závislost

Pozor na bílé jedy – veškeré průmyslově zpracované potraviny včetně tzv. bílých jedů (bílá mouka a bílý cukr), tedy rohlíky, housky, běžné cukrovinky, ale třeba i pizza, bílý chléb organizmus ochuzuje o minerální prvky a v podstatě dodává minimum živin. Možná si to mnozí z vás neuvědomují, ale na bílém pečivu a sladkostech se dá vybudovat závislost, a to poměrně nebezpečná. Cukr se dá naštěstí nahradit ovocem (čerstvým i sušeným) a třeba melasou. A pokud milujete bílé rohlíky, zkuste je vyměnit za grahamové a později za jiné celozrnné pečivo, nejlépe kváskový chléb.

Káva, kolové nápoje – kofein je snad nejvíce rozšířenou drogou a bohužel je obsažen i v čajových listech a kolových nápojích. Z nutričního hlediska nelze nikomu z vás kofein doporučit, lidské tělo se bez něj naprosto obejde. Jako stimulant jistě funguje, ale na úkor hormonální rovnováhy, kterou rozkolísá tím, že vyplaví stresové hormony. Káva bohužel přispívá k chronickému stresu, a pokud se jej chcete opravdu zbavit, vsaďte raději na po staletí osvědčené adaptogenní rostliny, jako je Ženšen, Indický ženšen (Ashwagandha), Rozchodnice růžová nebo Maca peruánská.

Čokoláda a kakao – na čokoládě může vzniknout závislost, ale lze se jí poměrně snadno zbavit. Když už na ni máte chuť, dopřejte si kvalitní s vysokým obsahem kakaové sušiny a bez přídavku rostlinného tuku, který bývá často ztužený. Levné čokoládové cukrovinky také obsahují mnoho bílého cukru a jejich častá konzumace může otupit chuťové pohárky a pak se stane, že vám nebude chutnat zdravý oběd. Toto jsou časté případy malých dětí, které jsou bez čokolády nevrlé a nesvé, a s jejichž výchovou, resp. jídelníčkem si rodiče neví rady.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení