Zdravá strava existuje

Už dávno se ví, že není jídlo jako jídlo. Že existuje celá řada potravin, které můžeme my lidé konzumovat, a že na správné volbě těchto závisí naše zdraví a vlastně i život. Podle toho, co konzumujeme, se také vyvíjí náš zdravotní stav, podle toho podléháme nebo nepodléháme nejrůznějším nemocem a jiným zdravotním komplikacím.

Ví se to, ale je skutečností, že na to spousta lidí ani v nejmenším nedbá. Lidé třeba vědí o prospěšnosti vitamínů, ale zároveň všichni víme, jak často ignorujeme ovoce a zeleninu, z nichž bychom mohli vitamíny získávat. Tento druh stravy není zrovna výživný, moc nám nechutná, a navíc je podle našeho názoru drahý, a tak ‚to zelené‘ ignorujeme, i když víme, že si tím škodíme.

A co naopak preferujeme? Často bohužel hlavně průmyslově vyráběné potraviny plné tuku, cukru, dochucovadel, barviv a dalších přísad, což je to, co nám škodí, nebo o čem panují přinejmenším určité pochybnosti.

A co to znamená? Mimo jiné i to, že si tím zaděláváme na zdravotní problémy, jež jsou o to záludnější, že přicházejí jenom pozvolna. Prostě se nezdravě živíme a zdá se nám, že je vše v nejlepším pořádku, dokud se neukáže, že všechno rozhodně v pořádku není. Naše tělesná schránka vlivem mála vitamínů a přebytku škodlivin chátrá, cévy se nám zanášejí cholesterolem, vzrůstá krevní tlak… A pak se to jednoho dne prostě porouchá. Tělo přestane fungovat tak, jak by mělo, a následky bývají vážné a nejednou i fatální.

Stojíte o takové zdravotní problémy? Jestli ne, můžete s tím něco udělat. A měli byste s tím něco udělat nejlépe hned. Dokud není pozdě. A čím dřív, tím líp.

A co se dá pro lepší zdraví udělat? Třeba se živit tím, co se nabízí ve spolehlivém internetovém obchodě s čerstvou nebo jen minimálně a šetrně upravenou zdravou stravou. Tady seženete výlučně to, co vám prospěje, a čím více toho budete konzumovat právě odsud, tím lepší to s vámi bude.