Zdravá strava stojí za to

O přednostech kvalitní, pestré a zdravé stravy se u nás všeobecně nepochybuje. Každý z nás už určitě mnohokrát slyšel o tom, jak je zdravá strava důležitá pro naše zdraví. A různí odborníci už nám tolikrát sdělovali, sdělují a jistě i budou sdělovat, co přesně to taková zdravá strava je! Určitě každý někdy slyšel o tom, jak nám lidem škodí přemíra tuku a cukru, leckdy jsme slyšeli i o pochybnostech týkajících se vhodnosti nejrůznějších přísad, které se v potravinářství používají. Víme, že bychom neměli moc solit, že bychom měli dát spíš na čerstvou a nezpracovanou nebo jen minimálně a šetrně zpracovanou potravu, že bychom měli preferovat jídla s dostatkem vitamínů a nezbytných minerálních látek a stopových prvků a vlákniny.

Víme to všichni. Ale řídíme se těmito radami? Velmi často ne. Někdy se sice můžeme vymluvit na to, že jsme si nic takového zdravého v našem supermarketu nekoupili, protože tam nabízená zelenina byla místy plesnivá, a tedy potenciálně karcinogenní, nebo nahnilá, což také není průvodním jevem dokonalého stravování, ale takové výmluvy nám lidem nepomohou. Těch se kvalitně nenajíme.

A co když se tedy nestravujeme zdravě? Samozřejmě se nějakou dobu nic neděje. Tělo si s tím nějak poradí. Ale nic netrvá věčně, a tak se postupně začnou objevovat problémy. I pouhá nezdravá strava nám může i citelně zkomplikovat náš zdravotní stav. A může nám i zkrátit život, to mi věřte. A proto by se i ti, kdo doposud žijí nezdravě, měli přeorientovat aspoň částečně na zdravou stravu. Nikdy není pozdě a každá pozitivní změna prospěje. A není to ani náročné, protože když na to přijde, dá se spousta takové zdravé stravy nakoupit současně i v jednom jediném internetovém obchodě, který se na ni specializuje. Takže ani nemusíme obětovat své pohodlí. A naše tělesná schránka nám poděkuje.