Zdraví lze prospět i bez léků

Aby lidé překypovali zdravím, musí někdy užívat i nějaké ty léky nebo jim podobné přípravky. Někdy to bez medicínské pomoci nejde, protože někdy vznikají i problémy, které se prostě musí léčit. Ale už dávno se ví, že taková léčba není často nevyhnutelná. Léky se totiž někdy řeší i problémy, ke kterým by vůbec nemuselo docházet. Ale dochází k nim, protože si my lidé leckdy huntujeme zdraví. O čemž někdy víme a někdy třeba ani nemáme tušení.

V mnoha případech míváme zdravotní problémy třeba kvůli sedavému zaměstnání s nedostatkem pohybu. Někdy nás negativně ovlivňuje i znečištění životního prostředí kolem nás. A někdy se na nás negativně podepisuje i to, co konzumujeme, co jíme a pijeme.

Pohleďte na svůj životní styl střízlivě, bez pomyslných růžových brýlí na očích. A co zjistíte? Že se třeba nestravujete ani trochu rozumně. Ví se třeba o tom, jak nám lidem škodí přemíra tuků. A podívejte se na to, kolik jich obsahuje to, co si kupujete k jídlu! Ví se, jak nás zdravotně ohrožuje přehnaná konzumace soli a cukru. A co zjistíte při pohledu na složení poživatin, které jsou běžně na vašem jídelníčku? A nejen zmíněné látky nás mohou poškozovat. Jsou tu i pochybná éčka, barviva a dochucovadla, je tu nedostatek vlákniny, vitamínů a minerálních látek, a někdy se v tom, co jíme, zjistí třeba i nějaké ty zbytky chemických postřiků, konzervanty…

Kdyby si vzal člověk toto všechno k srdci, možná by už nikdy do normálního obchodu s potravinami nevlezl. Ale přesto tam dnes a denně nakupujeme a jíme i prokazatelně nekvalitní potraviny. A utěšujeme se tím, že se přece doposud nic nestalo a pro jednou se snad ani nic nestane.

Ale naše tělo tím trpí. A pokud včas nepřesedláme na zdravé potraviny, také bude trpět. A to tak dlouho, až jednou pohár přeteče. A v nejlepším případě budeme pozdě bycha honit. Někde po ordinacích doktorů.