Zkuste přírodní vitaminy

Vašemu tělu jistě prospějí přírodní vitaminy. Často se v dnešní době nosí doplňky stravy v podobě chemických tablet či nápojů, ale určitě to jde i jinak. Doplňte si vitaminy pomocí sušeného ovoce a zeleniny, nebo například luštěnin. Zkuste naši cizrnu, ze které mohou být lahodné placky, BIO čočku, která se hodí jak na polévku tak i jako příloha či salát; stejně tak i výborné fazole.

Máte rádi sladké, ale líbilo by se Vám mít také nějaké přírodní sladilo? Potom bychom určitě doporučili Stévii nebo Xylitol, které jsou dostatečná na doslazení a ještě mohou mít příznivý vliv na tělo. V našem sortimentu se nachází také himalájská sůl, která má stejné příznivé účinky.

Výtečné koření do Vašich pokrmů

Dobré koření dělá dobré jídlo. Je zde k dispozici kurkuma, která pochází z jižní Asie, a proto je typická pro asijskou i indickou kuchyni. Zaujme lehce štiplavou chutí a má typickou barvu do žlutého odstínu – je také součástí známé kari směsi. Hodí se pro přípravu sladkých i slaných pokrmů, ideální pro přípravu ryb, polévek nebo rýže a luštěnin.

Zajímavou potravinou je také Shatavari BIO, což je vlastně divoký chřest pocházející z Indie a Nepálu. Jedná se o léčivou rostlinu, která je prospěšná především pro řešení problémů s lidským reprodukčním systémem. Dokáže zmírnit například menstruační bolesti, na druhou stranu dokáže tlumit nepříjemné projevy menopauzy. Lze užívat i při kojení, jelikož podporuje laktaci. Kromě reprodukčního systému má účinky i na trávení a zvýšení imunity člověka. Tato potravina se především v Asii využívá hojně v kuchyni, ale ani u nás není výjimkou. Pokud byste chtěli tuto potravinu také vyzkoušet, doporučujeme ji otestovat buď v prášku, který můžete libovolně přidávat do pečení při během vaření, nebo také v podobě doplňku stravy, kdy jsou v krabičce tablety.