Znáte kokosovou vodu?

Pokud se alespoň trochu zajímáte o zdravý životní styl, jistě jste už někdy o kokosové vodě slyšeli nebo jste jí přímo ochutnali. Věděli jste, že krom toho, že si na ní zaručeně pochutnáte, má tato pochutina z ještě nezralých kokosů i skvělé blahodárné účinky na lidský organismus?

 

Zásobárna zdraví v jednom malém kokosovém ořechu

Kokosová voda je důležitým zdrojem vitamínů a minerálů. Je prospěšná pro lidské srdce, pomáhá bojovat se zvýšeným cholesterolem, zlepšuje pleť, skvěle hydratuje a pomáhá při hubnutí. Zkrátka takový malý zázrak. Ale pozor, její cena je přeci jenom v našich končinách vyšší.

 

Pokud se rozhodnete kokosovou vodu ochutnat, vsaďte na takové výrobky, které mají označení BIO nebo Organic. Jedná se o totožné názvy, Organic označení je používanější spíše ve světě, zatímco v našich končinách jsme zvyklí na označení BIO. Oba názvy mohou nést pouze produkty, které prokazatelně pochází z ekologického zemědělství.

 

Chcete doplnit tekutiny při sportu? Zapomeňte na vodu!

Kokosová voda se už tak nějak stala synonymem pro zdravý životní styl. Je plná vitamínů a minerálů a zároveň obsahuje elektrolyty, které dovedou skvěle hydratovat. Kokosová voda má pak podobné účinky jako iontové nápoje. Zkuste jí tedy vyzkoušet někdy právě místo nich nebo jako náhražku běžné vody.

 

Voda není to samé jako mléko

Kokosová voda není to samé jako kokosové mléko. Kokosová voda se nachází uvnitř mladých kokosů, které se sklízí přibližně mezi 5. – 8. měsícem stáří kokosu. Kokosové mléko se vyrábí přímo z bílé dužiny, která se společně s vodou rozmixuje a přecedí. Na rozdíl od vody, má kokosové mléko velké množství tuku a vyrábí se z kokosu, který je starší více než 10 měsíců.

 

Podle čeho je možné poznat kvalitní kokosovou vodu?

Kokosová voda by měla ideálně pocházet z kokosů, které pochází z ekologického zemědělství.

button_kupte-zde