Znáte řeřichu peruánskou?

Chce-li vést člověk spokojený život, musí si samozřejmě zajistit i zdraví. Bez zdraví nemůže být dokonale spokojen vůbec nikdo, to je jednou z nejnezbytnějších věcí, jež v životě nechceme a vlastně bychom ani neměli postrádat.

Ovšem nejednou nám po zdravotní stránce není přáno, nejednou chřadneme a strádáme. A co si počít, abychom to napravili, případně abychom zachránili aspoň to, co se zachránit dá? Pomoci nám může kdeco, třeba i maca, respektive řeřicha peruánská či latinsky lepidium meyenii.

Oč se v tomto případě jedná? Pokud to stále ještě nevíte, pojďme se na tento pomalu zázrak z darů matky přírody blíže podívat. Určitě to nebude na škodu.

Maca peruánská je drobná rostlina, rostoucí na náhorních planinách jižní Ameriky a pěstovaná zde už po tisíce let. Již staří Inkové prý znali její pozitivní vliv na lidské zdraví, což byl už tehdy důvod k jejímu pěstování, a dodnes se tato rostlina, považovaná za superpotravinu, používá coby přírodní adaptogen a afrodiziakum. Tedy přesněji se používá její bulvovitý kořen připomínající řepu, v němž tato rostlina ukrývá všechny své dostupné živiny.

V tomto kořeni nalezneme jak nemalé množství sacharidů, tak i bílkovin, je tu i vláknina, i minerály, vitamíny, aminokyseliny, stopové prvky, mastné kyseliny, saponiny, třísloviny, alkaloidy, steroly a kdo ví, co všechno ještě. A to vše může pozitivně ovlivnit život toho, kdo tuto rostlinu využívá.

Tuto rostlinu pak už není problém sehnat ani u nás, a když se u něčeho jako maca prášek dávkování dodržuje, má to na naše zdraví nesporně pozitivní vliv. Protože nám tento produkt nabízí větší vitalitu, psychickou a fyzickou odolnost. Dá se jím podpořit libido, pomáhá při problémech s mužskou erekcí, pomáhá ale i harmonizovat menstruační cyklus, pomáhá při menopauze i v otázkách plodnosti a sexuální či sportovní výkonnosti.

A to by bylo, aby to neprospělo i vám!

button_kupte-zde