Sladidlo 300 tablet, 18g

Kód: 363
140 Kč
Skladem

100% rostlinné sladidlo.  Výtažek z rostliny Stévie sladké. Náhražka cukru.  Nula kalorií.

Složení: výtažek z rostliny Stévie sladké (Stevia rebaudiana), sladidla steviol-glykosid RA98% a erythritol, hydrogenuhličitan sodný, kyselina vinná, stearan hořečnatý.                                        

300 tablet (18g), 1 tableta = 60mg.

Dávkování: 1 tableta nahrazuje 1 kostku nebo lžičku cukru. V praktickém dávkovači jednotlivých tablet.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy. Skladujte mimo dosah dětí. Nevhodné pro děti do 3 let. Skladujte v suchu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Také sladíte stévií?

Stévie patří k nejčastěji skloňovaným sladidlům současnosti. Má intenzivně sladkou chuť, velice vysokou sladivost, a přesto žádné kalorie. A ještě ke všemu se jedná o čistě přírodní produkt.

Je tedy jasné, že průmyslově vyráběná sladidla získala zdatného konkurenta – slazení stévií nezvýší energetickou hodnotu vašeho jídla, počet kalorií zůstane stejný, a ještě ke všemu bude vaše jídlo výborně sladké. Používáním stévie tak snadno zabijete dvě mouchy jednou ranou – uspokojíte svou chuť na sladké, a přitom neohrozíte svou linii.

Stévie je jako sladidlo vhodná pro všechny – pro diabetiky, pro lidi držící dietu, i pro všechny ostatní, kdo mají rádi sladkou chuť, ale nechtějí používat umělá sladidla ani klasický rafinovaný cukr.

Jak to, že stévie sladí, ale nepřidává kalorie?

Je to dáno tím, že látky, které způsobují intenzivní sladkou chuť stévie nejsou cukry, ale glykosidy. Označují se souhrnným názvem steviosidy. O jejich skutečné sladkosti svědčí to, že jsou až 300krát sladší než cukr.

Je pravda, že sladká chuť stévie je odlišná od chuti běžného cukru, nicméně snadno si na ni zvyknete.

Stévii jako sladidlo můžete využívat buď přímo v podobě čerstvých anebo sušených lístků rostliny, v podobě prášku či v podobě praktických stévie tablet.

Kde se vzala stévie?

Stévie jako sladidlo se vyrábí ze stejnojmenné rostliny stévie sladké (Stevia rebaudiana). Ta se přirozeně vyskytuje v tropech a subtropech střední a jižní Ameriky, a tak není žádným překvapením, že její intenzivní sladkou chuť objevili již dávno místní obyvatelé, kteří ji používali ke slazení tradičního místního čaje maté, a rovněž v přírodní medicíně. Nyní se stévie pěstuje na mnoha dalších místech světa, a jako pokojovou rostlinu ji můžete pěstovat i vy.

Když si ji pustíte do života, budete ho mít o poznání sladší!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zdravá výživa hýbe světem a lidé dnes mají obecně větší zájem pečovat o své vlastní zdraví, než tomu bylo krátce po sametové revoluci. Zdravé výživě se věnuje také řada nadšenců, kteří nabízí výživové doplňky a zdraví prospěšné potraviny. Jedním z nich je i společnost Zdravý Den.

V nabídce stálého sortimentu naleznete kromě zelených potravin a superpotravin i kokosové produkty (olej, máslo, mléko, vodu, strouhaný kokos), přirozená rostlinná sladidla, zdravé snídaně a proteinové směsi, ájurvédské produkty, kakao a čokoládu, ořechy a semínka a potřeby ke klíčení.

Věnujte pozornost hořčíku a vitamínu C – v nabídce neschází ani vitamínové doplňky, které jsou v současné době nejžádanější a také nejdůležitější. Vitamín C potřebujeme pro posílení imunity, zvláště v souvislosti s infekčními chorobami, kdy je organismus oslabený pod vlivem stresu. A hořčík (magnézium) bychom měli doplňovat pravidelně vzhledem k jeho sníženému obsahu v potravinách v důsledku nešetrného pěstování a zpracování většiny potravin.