Stévie (tablety, prášek, kapky)

Už jste vyzkoušeli sirup ze stévie, sušenou stévii anebo stévii v prášku? Jedná se o skvělý způsob, jak si osladit jídlo, aniž byste spotřebovali jediný gram cukru a spolu s ním hromadu kalorií. Je to k nevíře, ale stévie je přírodní sladidlo, které nezvyšuje kalorickou hodnotu jídla, které takto osladíte!

Důležitým faktem je to, že sladidlo ze stévie je naprosto přirozeným, přírodním produktem. Díky ní můžete směle zapomenout na všechny průmyslově vyráběná syntetická sladidla, protože to, co je umělé, nebude nikdy tak dobré jako přírodní sladidlo.

Ať už vyzkoušíte sladidlo ze stévie v podobě sušené stevie, stevie sirupu anebo stevie prášku, tak si můžete být jistí, že toto zdravé sladidlo neobsahuje žádný cukr, a ani jedinou kalorii. Důvod je prostý – sladkost stévie není založena na obsahu sacharidů, nýbrž na bázi glykosidů – ty se v případě stévie označují souhrnně jako steviosidy. Ty mají až 300krát větší sladkost než běžný cukr.

Stévie sladidlo se vyrábí z rostliny stévie sladké (Stevia rebaudiana). Pro výrobu sladidla se využívají především listy. Rostlina stévie pochází ze subtropických a tropických oblastí střední a jižní Ameriky, ovšem dnes se kvůli výrobě sladidla pěstuje i jinde na světě.

Cení se nejen její sladivost, ale také účinky na zdraví člověka. Stévii jako prostředek přírodní medicíny užívali i domorodí obyvatelé – především proti pálení žáhy, cukrovce a jako ústní vodu. Stévie jako sladidlo nepřispívá k tvorbě zubního kazu – omezuje bakterie v ústech.

Tekutá stevie je v mnoha ohledech atraktivním sladidlem. Koupit stévii můžete na několika místech. Na prodej stévie (ať už sušené či tekuté stévie) můžete narazit v kamenných obchodech, i na internetu. Cena stévie je dostupná všem, kteří chtějí sladit zdravě. Až se budete rozhodovat, kde koupit stévii, zajímejte se především o to, kde koupit sladidlo stévii v té nejvyšší kvalitě bez konzervantů a jiných chemických látek.

 
  • Řadit dle:
  • 15 položek celkem

Stránka 1/1