Bílý prášek, který má široké využití

Nebojte, nebudeme se zaobírat nezákonným bílým práškem nebo snad nějakým léčivem. I když soda se skutečně používá i na zdravotní problémy. Jedlou sodu totiž brali již naši předkové, když měli překyselený žaludek. Taková situace dokáže velmi nepříjemně potrápit. A stačí jen malé množství a vše se srovná do normálu. A to je také jen zlomek toho, co umí. V podstatě se jedná o formu soli, kterou můžeme nazývat různými názvy. Bikarbonát sodný, někdo jí říká zažívací soda, také pečící nebo jedlá soda. Má široké uplatnění a je v podstatě prospěšná pro naše zdraví, tak skvělá pomocnice v kuchyni a domácnosti.

Nemoci nás nemusí trápit

Je zvláštní, že některá onemocnění mají jednoduchý původ a vznikají ruku v ruce s překyselením organismu. Samozřejmě to není ihned, ale časem se vše nasbírá, až to propukne. Možné příznaky překyselení mohou vznikat celkem nevinně. Akné, nepříjemná chuť v puse, opary, otoky, potravinové alergie a mnohé další. Víte, že i takové překyselení se dá zjistit? Celkem jednoduše si lze zakoupit pH test v lékárně a pomocí slin nebo moči se dá zjistit, jak na tom je váš organismus. Podle výsledků jednoduše použít jedlou sodu.

Zázrak na dosah ruky

V žádné domácnosti by neměla chybět jedlá soda. Použití je tak široké a předně skutečně dokáže překvapit, jak některé věci zvládne rychle odstranit.

  • Je perfektní na odkyselení těla a vede k harmonizaci pH.
  • Postará se o bakterie a je skutečnou pomocnicí při bolestech v krku, přináší úlevu od pálení žáhy a mnohé další.
  • Skvělou pozici má při úklidu, kdy slouží skvěle jako čistič odpadů, pohlcuje různé pachy, čistí hrnce, kávovary, sporáky atd.
  • Hodí se i na pečení.

Jedlá soda je velmi dobře dostupná a cenově skutečně velmi nenáročná. Vůbec není na škodu si ji pořídit domů do zásoby, protože v potřebný čas ji snadno využijeme.  Sehnat se dá běžně v obchodech s potravinami nebo zdravou výživou, případně se podívat i do drogerie nebo se dá zakoupit v některých lékárnách.  

button_kupte-zde