Opravdu prospívá kakao zdraví?

Jedním z nejčastějších dětských nápojů je bezesporu kakao. V podstatě se jedná o kakaový prášek smíchaný s mlékem, někdy i s přídavkem cukru. Děti jej mají rády především pro jeho chuť. Avšak rodiče jim jej dávají nejen proto, že jim chutná, ale především kvůli tomu, že je zdravý.

Tak nás to alespoň vždy učili. A z části je to rozhodně pravda – kakao zdraví rozhodně podporuje. Ovšem otázkou je, do jaké míry.

Je totiž pravda, že mléko je jeden z důležitých zdrojů vápníku. A o tom, že ten je důležitý především pro děti, kterým stále rostou kosti, asi není třeba mluvit. A právě tohle může být způsob, jak jim jej zajistit v dostatečném množství. Co si budeme povídat, většina dětí samotné mléko příliš nemusí, i když existují výjimky.

Avšak ani kakaový prášek samotný neslouží jen ke zlepšení chuti mléka. On sám obsahuje mnohé tělu prospěšné látky. Koneckonců, stačí si vzpomenout, jak prospěšná je tělu kvalitní čokoláda s vysokým obsahem kakaa.

A zde se v podstatě jedná o kakaový prášek samotný, smíchaný s mlékem. Není tedy divu, že je tento nápoje všeobecně považován za zdraví prospěšný. V mnoha ohledech tomu totiž tak je. Avšak zde je potřeba říci „ale“.

I zde totiž platí, že všeho moc škodí. A přílišný příjem kakaa není výjimkou. Náchylné jsou pak především děti. Dlouhodobá nadměrná konzumace totiž může způsobit nejrůznější zdravotní problémy. A tomu je rozhodně dobré se vyhnout.

Je však třeba říci, že aby se objevily nějaké skutečně vážné zdravotní následky, bylo by nutné jej konzumovat ve velkém množství, a to skutečně dlouhodobě. A to opravdu nikdo nedělá. Není tedy třeba se ničeho bát.

Proto ano, pijme kakao, avšak v moderaci. Tak budeme mít jistotu, že skutečně něco děláme pro své zdraví. A není třeba si myslet, že je vhodné jen pro děti. To, že už jsme dospělí, neznamená, že si nemůžeme užít chuť našeho oblíbeného nápoje stejně, jako když jsme byli děti, ne?

button_kupte-zde