Bodlák, který léčí

Je pravdou, že získat semínka Ostropestřce mariánského, to vyžaduje jistou dávku trpělivosti. Ačkoliv to vypadá skutečně jako bodlák, tak ukrývá v sobě velký poklad, který je pro naše zdraví velkou cenností. Jeho blahodárné účinky se soustředí na činnost jater, kde jim pomáhají. Ale samozřejmě nejsou jediným orgánem, který čerpá přírodní sílu z této rostliny, také si jej oblíbili lidé, kteří mají zažívací problémy, hůře spí nebo celkově trpí velkou únavou.

Je to zvláštní, ale k detoxikaci organismu není jiné efektivnější bylinky, než je právě ostropestřec. Původně pochází ze Středomoří, ale velmi rychle zdomácněl i u nás, a když se mu skutečně daří, tak udělá svému majiteli radost i na běžné zahrádce. Kdo ovšem nemá zahrádku nebo dokonce ani nervy na to, aby se dostal k semínkům, poté si můžete snadno zakoupit celou řadu produktů. Naleznete ho totiž v tobolkách, v čajích, ale také jsou k zakoupení kapky nebo oleje.

Proč je ostropestřec tak jedinečný

Především látky, které obsahuje tak nenaleznete v žádné jiné rostlině. Silymarin je jednou z nejvíce obsažených látek v ostropestřci mariánském. Nejedná se o jednu jedinou složku, ale ten v sobě zahrnuje celou řadu dalších aktivních látek. Kromě silymarinu v něm naleznete velké množství bílkovin, rostlinných tuků, aminokyselin a nenasycených mastných kyselin. Dále nechybí flavonoidy, histamin a tyramin. Pokud bychom měli pozdvihnout některý z vitamínů, tak rozhodně by to byl vitamín E, který blahodárně působí na nervový systém, ale rovněž i na oběhovou a trávicí soustavu.

Jak ho konzumovat

Nejúčinnější verze je konzumace drcených semen ostropestřce. Semena v podstatě ve střevním traktu tak působí jako peeling, který se postará velmi šetrným způsobem o stěny střev. To pomáhá k celkovému pročištění trávicí soustavy a v podstatě je skvělým nástrojem pro detoxikaci organismu. Také je lepší semena rozdrtit v případě toho, když si chcete uvařit skvělý čaj.   

button_kupte-zde