Kelpa (Chaluha bublinatá kelp, ascophyllum nodosum) BIO

Nejprodávanější

Kelp BIO prášek 100g
Kelp BIO prášek 100g
Skladem
Kód: 885
 
129 Kč
2 položek celkem
Kelp BIO prášek 100g
129 Kč
Kód: 885
Kelp BIO 180 tablet (chaluha bublinatá)
249 Kč

BIO kelp Zdravý den® v prášku je mořskou řasou (Ascophyllum nodosum) patřící mezi chaluhy, která vyrostla v čistém prostředí kanadského pobřeží.  CZ-BIO-002 Doporučené...

Kód: 888

Mořská řasa kelpa je bohatým zdrojem výživných látek

Kelpa je mořská řasa, správným botanickým názvem chaluha bublinatá, která spadá do čeledi chaluh, latinského rodového značení Laminaries. Známe jich více než 30 druhů, většina z nich se vyskytuje v mělkých částech oceánského pobřeží chladných vod. Velmi rozšířená je hnědá mořská řasa kelpa podél skalnatých útesů norských fjordů, na pobřeží Islandu a východní části Kanady, kde tvoří velké plantáže tzv. kelpového lesa. 

Kelp, latinským názvem Ascophyllum nodosum, je také domovinou mnoha mořských živočichů, kteří je využívají jako úkryt, anebo jako zdroj potravy, milují je např. mořští ježci.

Využití v průmyslu i jako potravinový doplněk

Mořská řasa kelpy byla zpočátku v období průmyslové revoluce využívána převážně pro výrobu mýdel a jako katalyzátor při výrobě křemičitého skla. Dnes je jednou ze želírovacích složek pro zhutňování různých zákusků a zmrzlin a přidává se i do zubních past. 

Kelpa je na trhu oblíbena také jako potravinový doplněk, bývá uváděna jako mořská řasa kelpa pro psy nebo jako kelpa pro kočky. Chovatelé kelpu pro psy nakupují buď ve formě prášku, nebo tablet, aby jim obohatili krmnou směs o důležité výživové prvky, které v běžné suchozemské potravě schází. Je to především jód a minerální a stopové prvky, enzymy a vitamíny, jejichž přínosem je ochrana organismu před volnými radikály, těžkými kovy a překyselením z nevhodně složené potravy.

Zásadotvorný lék

Bylo klinicky prokázáno, že jak kelpa pro lidi, tak i mořská řasa pro psy podporuje trávicí proces a tím i využití všech složek z potravy. Pomáhá eliminovat vznik zubního kamene, vyživuje pokožku, zvířatům zlepšuje kvalitu srsti a podporuje celkovou regeneraci buněk. Bývá spojována s přírodními doplňky stravy pro odstranění nadměrné kyselosti v důsledku špatné životosprávy, nenahrazuje sice racionální stravu, ale je významným prvkem pro doplnění chybějících minerálů a vitamínů, které jsou v potravinách pěstovaných na zemědělské půdě ve vnitrozemí minimálně zastoupeny.