Cizrna pro zdravé hubnutí

Nepodceňujte namáčení cizrny, ani jiných luštěnin. Namáčejte ji nejlépe přes noc na 12 hodin do studené vody, tím započne v semenech proces klíčení a zčásti se v nich eliminují antinutriční složky. Voda se musí slít a namočená zrna důkladně propláchnout a následně vařit ve vodě čisté. V obyčejném hrnci se vaří zhruba hodinu, vhodnější je však využít tlakový hrnec, kde proces vaření trvá podstatně kratší dobu – od „natlakování“ zhruba 17 minut na tom nejmírnějším plameni. Vhodné je také do vody na vaření přidat majoránku nebo saturejku, které pomohou rozložit další antinutrienty.

Na trhu je cizrna k dispozici také uvařená a sterilovaná jako konzerva, ovšem nemáte jistotu, jakým způsobem byla připravena – především, jak dlouho byla máčena, a zda byla vařena v čerstvé vodě. Průmyslově zpracované luštěniny se také nevaří s bylinkami a kořením, co pomáhá zlepšit jejich stravitelnost.

70

Dopřejte si chutnou, zdravou a výživnou pomazánku

Z luštěnin lze připravovat mnoho druhů pokrmů a jeden z nejchutnějších jsou pomazánky. V prodejnách zdravé výživy jsou také luštěninové pomazánky brzy vykoupeny, protože jsou velmi chutné a především zdravé a syté. Svým obsahem vlákniny přispívají ke snižování nadváhy, zvláště ve spojení s celozrnným, nejlépe grahamovým pečivem. Jednou z nejoblíbenějších je pomazánka „Hummus“, je to starověký pokrm původem z Blízkého východu, který dodával sílu, vytrvalost a energii lidem žijícím v pouštních oblastech za vysokých denních teplot ve slunečním žáru.

Cizrna hubnutí

Jaké má cizrna účinky na hubnutí a proč je cizrna zdraví přínosná? Tajemství úspěchu zdravého hubnutí s cizrnou spočívá v jejím složení. Obsahuje velké množství bílkovin (až čtvrtinu hmotnosti), pouze 7 procent tuku, zhruba 55 procent sacharidů s dlouhým glukózovým řetězcem a především v průměru dvanáct procent vlákniny. Je to velmi sytá a vydatná luštěnina, které se díky vláknině nepřejíte. Dodá organismu potřebné živiny a zároveň nepodporuje ukládání podkožního tuku. Ve spojení s dostatkem vhodného pohybu je ideálním společníkem ke snižování nadváhy.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení