Datle by na vašem stole neměly chybět po celý rok

Možná ani vy si bez datlí nedokážete představit své Vánoce. Toto teplomilné ovoce v této době nesmí chybět snad na žádném stole. Nicméně jejich skvělou chuť si můžeme užívat i jindy v průběhu roku. Sušené datle – plody palmy datlové jsou velmi levné a dobře dostupné, a když je do svého jídelníčku budete zařazovat pravidelně, tak vám jednoznačně prospějí!

35

Ideální je, když si dáte každý den tři sušené datle pro zdraví. Toto exotické ovoce obsahuje řadu zdraví příznivých látek, především železo, vitamín B6 a draslík, ale tím výčet zdaleka nekončí. Navíc v nich najdeme mnoho vlákniny, a naopak minimální množství vody.

Když se rozhodnete podpořit své pevné zdraví datlemi, rozhodně neuděláte chybu. Jsou skvělé pro naše trávení, právě díky vysokému obsahu vlákniny. Takže když budete pravidelně konzumovat datle, tak na zácpu, ale stejně tak i na průjem můžete zapomenout.

Díky obsahu minerálních látek a vitamínů jsou skvělým prostředkem na podporu krvetvorby. Takže všichni lidé, které trápí anémie, by měli zařadit datle do svého jídelníčku.

Datle pro zdraví jsou ovšem výbornou volbou i v případě, kdy se snažíte zhubnout. Na první pohled to může vypadat, že tak sladké ovoce přidává kilogramy, sotva se na něj podíváte, nicméně opak je pravdou. Datle vás rychle zasytí a dodají vám potřebnou energii, zrychlí trávení a zásobí vaše tělo důležitými živinami. Taková svačinka proto ani při redukční dietě nebude vadit.

Navíc, pokud vás trápí chuť na sladké, jsou právě datle tou nejlepší volbou, protože obsahují přírodní ovocné cukry, které jsou pro tělo mnohem lepší než bílý rafinovaný cukr. Z datlí tak snadno připravíte chutnou a zdravou svačinu pro děti, sladký dezert anebo si jimi můžete osladit třeba kaši.

Tou nejlepší volbou jsou kvalitní bio datle vynikající odrůdy Deglet Nour, která je měkká a má medovou chuť i krásnou barvu.

button_kupte-zde