Držíte dietu? Datlí se bát nemusíte!

Potřebujete rychle dodat energii? Ať už při sportu anebo třeba při učení se na zkoušky, vždy když vám dochází energie, přijdou vám vhod datle.

34

Datle jsou snad nejsladším ovocem na světě. Jsou doslova nabité sacharidy, a přitom obsahují poměrně malé množství vody. A právě díky těmto vlastnostem jsou ideálním ovocem na cesty – můžete je s sebou vzít kamkoli, kde budete potřebovat energii a nemusíte se bát toho, že by se vám zkazily. Díky minimálnímu obsahu vody datle dlouho vydrží a nekazí se.

Navíc prospívají našemu zdraví. Datle obsahují celou řadu užitečných živin, kde, kterým patří například draslík, železo, či vitamín B6, a jiné látky. Z těchto důvodů se datle doporučují třeba jako podpůrný prostředek pro krvetvorbu.

Přestože jsou datle tak sladké a kalorické, můžete je kupodivu využít i v případě, kdy se snažíte zhubnout. Datle a dieta se nijak nevylučují, ba naopak, účinky datlí vám při dietě pomohou.

Díky tomu, že datle obsahují vysoké množství vlákniny a mají mírně projímavé účinky, upraví vaše stravování přesně tak, jak budete potřebovat. Nadto vám dodají potřebné živiny a vy se budete cítit dlouho sytí a nebudete mít hlad a chuť na sladké.

Datle se proto hodí všem, kteří chtějí hubnout, ale pomohou i těm, kteří mají problémy s trávením – například trpí zácpou.

Ocení je nejen dospělí, ale i děti

Datle jsou velmi sladké ovoce, na kterém si pro jeho báječnou chuť rády pochutnávají i děti. Neváhejte a nachystejte jim zdravou svačinu, která nebudete obsahovat sladkosti s umělým rafinovaným cukrem, ale právě datle.

Když zvolíte odrůdu Deglet Nour, která má medovou barvu a chuť, a je velice měkká, pak toho jistě nebudete litovat – ne nadarmo se jí říká královna všech datlí!

Navíc, datle můžete zpracovávat i v kuchyni – třeba k přípravě moučníků a sladkých dezertů anebo místo bílého rafinovaného cukru k oslazení kaší a jiných jídel.

button_kupte-zde