Dopřejte si denně jeden šálek čaje matcha pro zdraví

Šálek lahodného čaje denně zklidní mysl a dodá tělu potřebnou energii. A u matcha čaje to platí dvojnásobně!

58

O matcha tea už jste možná slyšeli. Jedná se o čaj – tedy o lístky rostliny čajovníku, který ve skutečnosti zase tak obyčejným čajem není.

Matcha pochází z rostliny čajovníku čínského (Camellia sinensis) - stejně tak jako jiné druhy čajů – černý, zelený či méně známý bílý čaj. Nicméně jeho sklizeň a následné zpracování se od běžných druhů čajů liší. A to především v tom, že v případě sklizně matcha čajových lístků se rostliny několik týdnů před sklizní zakryjí. Omezený přístup světla způsobí prudký nárůst obsahu chlorofylu v lístcích. A jak známo, tak právě chlorofyl je silným antioxidantem, který umí bojovat se škodlivinami v lidském těle.

Živinami bohaté lístky se následně sbírají, napařují, zbavují středních žilek a jiných tuhých částí, suší se, a především melou na jemný zelený prášek. Ten se poté pečlivě balí a uchovává bez přístupu světla a vzduchu, aby se zabránilo jeho oxidaci.

Dávkování matcha tea není nijak složité – můžete ho používat stejně jako jakýkoli jiný čaj, který máte v oblibě. Rozdíl je jen v tom, že se prášek matcha neluhuje, nýbrž se ve vodě důkladně rozmíchá – takže v případě matcha čaje pijete vlastně celé čajové lístky a nikoli pouze jejich výluh.

Díky tomu dostanete do těla řadu významných látek, ke kterým patří antioxidanty, thein, vláknina, minerály (vápník, draslík, zinek, železo) a vitamíny C a E.

Když si vychutnáte šálek matcha tea denně, rozhodně to vašemu tělu prospěje. Čaj matcha vaše tělo zklidní, zbaví vás únavy a podpoří koncentraci. Posílí imunitní systém a zrychlí metabolismus, což zefektivní spalování energie – tuků – a to jistě přijde vhod všem, kdo drží redukční dietu. Vysoký obsah chlorofylu zbaví tělo toxinů, a navíc budete mít dostatek energie pro všechny vaše plány.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení