Dopřejte si denně jeden šálek čaje matcha pro zdraví

Šálek lahodného čaje denně zklidní mysl a dodá tělu potřebnou energii. A u matcha čaje to platí dvojnásobně!

58

O matcha tea už jste možná slyšeli. Jedná se o čaj – tedy o lístky rostliny čajovníku, který ve skutečnosti zase tak obyčejným čajem není.

Matcha pochází z rostliny čajovníku čínského (Camellia sinensis) - stejně tak jako jiné druhy čajů – černý, zelený či méně známý bílý čaj. Nicméně jeho sklizeň a následné zpracování se od běžných druhů čajů liší. A to především v tom, že v případě sklizně matcha čajových lístků se rostliny několik týdnů před sklizní zakryjí. Omezený přístup světla způsobí prudký nárůst obsahu chlorofylu v lístcích. A jak známo, tak právě chlorofyl je silným antioxidantem, který umí bojovat se škodlivinami v lidském těle.

Živinami bohaté lístky se následně sbírají, napařují, zbavují středních žilek a jiných tuhých částí, suší se, a především melou na jemný zelený prášek. Ten se poté pečlivě balí a uchovává bez přístupu světla a vzduchu, aby se zabránilo jeho oxidaci.

Dávkování matcha tea není nijak složité – můžete ho používat stejně jako jakýkoli jiný čaj, který máte v oblibě. Rozdíl je jen v tom, že se prášek matcha neluhuje, nýbrž se ve vodě důkladně rozmíchá – takže v případě matcha čaje pijete vlastně celé čajové lístky a nikoli pouze jejich výluh.

Díky tomu dostanete do těla řadu významných látek, ke kterým patří antioxidanty, thein, vláknina, minerály (vápník, draslík, zinek, železo) a vitamíny C a E.

Když si vychutnáte šálek matcha tea denně, rozhodně to vašemu tělu prospěje. Čaj matcha vaše tělo zklidní, zbaví vás únavy a podpoří koncentraci. Posílí imunitní systém a zrychlí metabolismus, což zefektivní spalování energie – tuků – a to jistě přijde vhod všem, kdo drží redukční dietu. Vysoký obsah chlorofylu zbaví tělo toxinů, a navíc budete mít dostatek energie pro všechny vaše plány.

button_kupte-zde