Existuje i kokosové mléko

Jak všichni dobře víme, je vztah lidí k mléku v různých etapách života různý. Ve věku nejútlejším je pro nás přinejmenším to mateřské nezbytné, pak se nad ním ale nejednou počneme ošklíbat a nejednou si k němu vypěstujeme i celoživotní odpor. A pro ty, jimž mléko už na první pohled neimponuje, tento text určitě není. Ti se nejspíše nenechají ke konzumaci něčeho takového přemluvit. A to ani když je to prospěšné a vlastně nemusí jít ani o mléko jako takové.

Ovšem co když by někdo mléko konzumoval rád, jenže ho prostě pít nemůže? Co třeba ti, kdo mají problémy s trávením laktózy, tedy s využitím kravských mléčných produktů? Nebo co když se někdo cíleně vyhýbá živočišným produktům?

Ani ti posledně zmínění už v dnešní době litovat nemusí. I pro ně se tu řešení najít dá. A tím je například kokosové mléko. Jakkoliv se toto totiž nedojí, nýbrž se vyrábí z čerstvé dužiny kokosových ořechů, může klasické mléko nahrazovat. A to nejenom podobným vzhledem.

Když si dnes někdo pořídí kokosové mléko v konzervě nebo v instantní podobě, může si nejen přijít na své, ale také prospět svému zdravotnímu stavu. Tato bílá krémová kapalina s intenzivní vůní a chutí totiž obsahuje zdravé tuky, jež jsou dobře stravitelné, stejně pak z této získávají její konzumenti třeba i kyselinu laurovou, prospívající lidské imunitě, i cenné vitamíny a minerály typu vápník, draslík, železo, mangan, měď, fosfor a podobně.

A tak kokosové mléko účinky, jež toto má, pomáhá při anémii, vysokém krevním tlaku a vysoké hladině cukru v krvi a prospívá i kostem i kůži. A to ať už se toto používá přímo nebo se využije k přípravě především sladkých pokrmů, respektive asijských jídel, hlavně omáček.

Kokosové mléko je prostě dokonalou náhradou mléka kravského, a to ať už je sušené nebo konzervované. A prospívá nejen lidskému zdraví, ale i ekologii. A vzhledem k jeho ceně si ho může dovolit snad každý.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení