Kokosové mléko BIO

Nejprodávanější

4 položek celkem
Kokosová smetana BIO 400ml
79 Kč
Kód: 2102
kokosové mléko
199 Kč
Kód: 7208
Kokosové mléko BIO 200ml
49 Kč
Kód: 483
koko sus
99 Kč

Sušené instantní kokosové mléko je alternativou kokosového mléka v konzervě. Kokosové mléko se vyrábí z čerstvé dužiny kokosového ořechu. Aby se mohl vytvořit prášek je nutno...

Kód: 9473

Jestliže vás trápí potíže s trávením laktózy, a tedy i s běžným využitím kravských mléčných produktů, můžete vyzkoušet mléko rostlinné – třeba to kokosové. Kokosové mléko navíc přijde vhod i všem těm, kteří se ve svém stravování obecně vyhýbají živočišným produktům.

Kokosové mléko je nesporným hitem posledních let. Vyrábí se lisováním na malé kousky nakrájené kokosové dužiny, přičemž výsledkem je krémová bílá kapalina s intenzivní vůní a chutí.

A právě to ji předurčuje k použití v mnoha jídlech, především v receptech sladké kuchyně. Jestliže byste rádi své cukrářské výtvory ještě více ozvláštnili a podtrhli jejich jedinečnost, pak vlastnosti kokosového mléka k tomu jistě přispějí. Vašim pokrmům dodají skvělou, intenzivně kokosovou vůni a chuť. Skvěle se hodí také do rozmanitých asijských jídel, především omáček. A samozřejmě kokosové mléko dobře využijete všude tam, kde byste běžně použili mléko kravské.

Kokosové mléko v plechovce je prakticky balené a máte tak dokonalou záruku jeho dobré kvality, navíc můžete volit z různě velkých balení. Praktické je jistě i sušené kokosové mléko.

Nicméně tak jako i jiné výrobky z kokosu, má i kokosové mléko příznivé účinky na lidské zdraví.

Kokos je zdrojem zdravých tuků, které jsou pro naše tělo dobře stravitelné a nezvětšují tak zbytečně naše tukové polštáře. V kokosovém tuku se nachází i kyselina laurová, která má dobrý vliv na lidskou imunitu.

A díky obsahu řady cenných vitamínů a minerálů (vápník, draslík, železo, mangan, měď, fosfor, a další) se kokos považuje za užitečného pomocníka při anémii, v boji s vysokým krevním tlakem, vysokou hladinou cukru v krvi, anebo prospívá dobrému stavu kostí a kůže.

Za skvělou cenu kokosového mléka dodáte svým pokrmům jedinečnou chuť a vůni, které nadchnou vás i vaše hosty. Tím spíše, pokud půjde o produkci ekologického zemědělství.