Jaké má kokosové mléko využití

Kokos je jednou z nejznámějších tropických rostlin. Avšak navzdory svému jménu, kokosový ořech, se ve skutečnosti o ořech nejedná, i když by nás jeho pověstná tvrdá slupka mohla splést. Ve skutečnosti jde o ovoce.

To se stalo běžně dostupným i u nás. Koupit jej můžeme prakticky v každém obchodě, zvláště pak před Vánoci. Avšak jeho produktem zdaleka není jen ořech samotný. Pozornost si zaslouží i šťáva, která se nachází uvnitř. Pro svou bílou barvu je nazývána kokosové mléko, ačkoliv se samozřejmě o mléko v klasickém slova smyslu nejedná.

Pokud bychom jej však chtěli sami extrahovat z kokosu, pak máme většinou smůlu. Dlouhou cestou k nám totiž obvykle ořechy vyschnou dříve, než se k nám dostanou. Žádnou šťávu z nich proto nedostaneme.

Přesto nemusíme zoufat. Můžeme jej totiž koupit samostatně, i když tak často na něj v obchodech nenarazíme. Je to proto, že většině lidí příliš nechutná. Avšak je fakt, že pití není jediné pro kokosové mléko využití. A zde jej právě najdeme nejčastěji.                                                                                                                 

Tím hlavním, kde se používá, je v současné době kosmetika. Najdeme jej v nejrůznějších krémech, které mají zklidnit či zvláčnit pokožku. To je možné díky jeho esenciálním olejům, které kůži zvláční. Díky tomu pak bude pevná a hebká.

Najdeme jej i v některých vlasových produktech, jako jsou šampóny či kondicionéry. I tady má za úkol dodat vlasům hebký, nadýchaný vzhled.

V neposlední řadě je pak součástí mnohých potravin. Těm dodává svou typickou chuť, ačkoliv v naší kuchyni s ním prozatím příliš pracovat neumíme. V tropických oblastech, odkud pochází, je však kokosové mléko jedním ze základů kuchyně.

Samozřejmě jej můžeme pít i syrové. Ačkoliv pak některým lidem chvíli trvá, než si na jeho chuť zvyknou, věřte, že to nakonec za to stojí. Přeci jen, rozhodně se jedná o velmi užitečné ovoce. Byla by tedy škoda jej nevyužít.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení