Fíky vám spolehlivě dodají energii – doma i na cestách

Jste vyčerpaní a bez energie? Dejte si malou svačinku v podobě fíků – ta to spraví!

Fíky obsahují poměrně vysoké množství cukru, takže se jedná o energii, kterou máte vždy a snadno po ruce. Navíc ve velice příjemné a chutné podobě.

8

Ovšem pozor! Byť by to mohlo na první pohled vypadat, že konzumace fíků způsobí, že hodně ztloustnete, ve skutečnosti to tak není. I přes vysoký obsah cukru mají fíky poměrně nízkou kalorickou hodnotu, takže se negativních účinků na svou linii obávat nemusíte.

Naopak, fíky zdraví podporují. Mimo přírodního cukru obsahují také vápník, hořčík, draslík, fosfor a železo. Najdete v nich také vitamín B6 a rostlinné steroly. Fíky a zdraví jdou tedy velice dobře dohromady. Nejenže rychle doplní chybějící energii, ale využívají se také proti zácpě, proti osteoporóze a kardiovaskulárním chorobám.

Byť jsou fíky teplomilným ovocem, jsou u nás tak populární, že na ně narazíte ledaskde a nebudete je muset složitě shánět. Za dobrou cenu a v té nejvyšší kvalitě si je můžete koupit třeba na internetu. Na čerstvé fíky na trhu samozřejmě jen tak nenarazíte – ty se zde objevují výjimečně a jen v určitém období roku. A pokud nevlastníte zimní zahradu, kde byste je mohli pěstovat, pak si je nejblíže vychutnáte až ve Středomoří.

Nicméně sušené fíky už zdaleka nemusíte mít pouze na Vánoce. Snadno je seženete jak v kamenných obchodech, tak na internetu. Sušené fíky se od těch čerstvých co do obsahu důležitých živin příliš neliší. To platí především v případě, kdy sáhnete po plodech fíkovníku v bio a raw kvalitě, které jsou jak šetrně pěstované, tak šetrně sušené.

A pokud vám náhodou konzumace sušených fíků nevyhovuje, protože jsou tuhé, tak není nic snazšího, než je namočit. Fíky nasají vlhkost, příjemně změknou a vy je snadno pokoušete. Konzumovat je můžete jen tak, skvěle chutnají i jako součást dezertů, kaší anebo cereálních směsí.

button_kupte-zde