Guarana spolehlivě zažene vaši únavu!

Cítíte se vyčerpaní? Doléhá na vás únava? Potřebujete povzbudit? V tom případě vám přijde vhod guarana!

Guarana se vyrábí ze semen tropické rostliny paulinie nápojné. Tato liána se vyskytuje v jižní a střední Americe a je známá především díky svým silným povzbuzujícím účinkům.

Semena této rostliny obsahují velké množství alkaloidů, které jsou zároveň i spolehlivými stimulanty. Jedná se v první řadě o kofein, theobromin, a ještě další látky, které můžete využít ve svůj prospěch i vy.

Jistě vás napadne, čím se užívání guarany liší od účinků, jaké vám může přinést káva. Podstatný rozdíl je především v tom, že povzbudivý efekt guarany je trvalý a rovnoměrný. Zatímco káva ve velkém množství způsobuje podrážděnost, nervozitu a nespavost, a může být příčinou vysokého krevního tlaku či srdečních chorob, tak v případě guarany se žádných nežádoucích vedlejších účinků obávat nemusíte.

Guaranu můžete používat jak pravidelně, tak nárazově pro překonání psychicky náročného období, v době, kdy potřebujete zůstat dlouho do noci bdělí a soustředění, třeba proto, že se učíte na zkoušky.

Rozhodně se vyplatí koupit si guaranu a mít ji po ruce. Prášek ze semen stačí rozmíchat v libovolném nápoji anebo jídle, ideálně v množství poloviční až celé čajové lžičky.

Účinky guarany na lidský organismus se ovšem zdaleka neomezují pouze na stimulaci mozku. Je pravda, že guarana zlepšuje paměť, podporuje soustředění, brání únavě a udrží vás dlouho bdělé a fit. Mimo jiné má také výborné účinky na trávící soustavu, protože dokáže zastavit průjem. Dále zrychluje metabolismus a podporuje odbourávání tuků, takže ji můžete využít i jako podpůrný prostředek při redukční dietě. Přináší úlevu v případě silných menstruačních bolestí. A mimo psychické a fyzické vitality člověka pozitivně působí i na jeho imunitu.

Takže když si ve vypjatých situacích dopřejete guaranu, rozhodně vám to prospěje.

button_kupte-zde