Jak snadno zhubnout nejen za pomoci přírodních doplňků

Začátky týdne bývají psychicky velmi náročné, po víkendovém hřešení stáváme buď plní výčitek, nebo v tom lepším případě přemotivovaní, že ode dneška bude všechno jinak. Hubnutí je neustálý boj, který s určitou pravidelností vedeme s přebytečnými kilogramy, které se k nám neustále vracejí. Hubnutí a následné udržení váhy však vyžaduje velkou dávku odhodlání a odříkání, což jsou vlastnosti, kterými se ne každý může pyšnit. A tak přibývá jedinců, kteří se za honbou rychlým výsledků dopouštějí drastických omylů ve stravování. Což s sebou může nést i řadu zdravotních problémů v čele s jojo efektem, který se v takovém případě objeví téměř vždy. Jak tedy zredukovat svou hmotnost, ale zároveň si jí udržet?

Naše netrpělivost jde ruku v ruce i s nezdravým jídelníčkem. Za týden vás čeká toužená dovolená a vy chcete ještě shodit nějaké to kilo do plavek? Zkoušíte si v obchodě o číslo menší velikost šatů s vidinou, že do nich co nevidět zhubnete? To jsou myšlenky, které vedou do pekel. Shodit nějaké to kilo není nereálné, ale určitě ne v horizontu jednoho či dvou týdnů.

Pokud už se tížený úbytek hmotnosti dostaví, je potřeba si uvědomit, že se z největší pravděpodobností bude jednat o tělesnou vodu, nikoliv podkožní tuk. Což jistě pro mnohé není primární cíl hubnutí, nicméně i přebytek tělesné vody může na pohled přidávat několik kilogramů.

Přírodní doplňky a jejich konzumace

Na trhu je řada doplňků, které můžou redukci hmotnosti výrazně urychlit nebo k ní alespoň jistou měrou dopomoci. Jedním z volně dostupných doplňků je i psyllium. Jedná se o přírodní vlákninu, která se získává z vyčištěných obalů semen jitrocele indického.

I v tomto případě je ale dobré zmínit jedno velké ALE. Jitrocel indický je znám pro své příznivé účinky na lidský organismus a jako podpůrná látka při hubnutí, přesto jeho nadměrná konzumace může způsobit křeče v břiše, nadýmání nebo plynatost. Psyllium nežádoucí účinky navíc není dobré brát na lehkou váhu.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení