Jak snadno zhubnout nejen za pomoci přírodních doplňků

Začátky týdne bývají psychicky velmi náročné, po víkendovém hřešení stáváme buď plní výčitek, nebo v tom lepším případě přemotivovaní, že ode dneška bude všechno jinak. Hubnutí je neustálý boj, který s určitou pravidelností vedeme s přebytečnými kilogramy, které se k nám neustále vracejí. Hubnutí a následné udržení váhy však vyžaduje velkou dávku odhodlání a odříkání, což jsou vlastnosti, kterými se ne každý může pyšnit. A tak přibývá jedinců, kteří se za honbou rychlým výsledků dopouštějí drastických omylů ve stravování. Což s sebou může nést i řadu zdravotních problémů v čele s jojo efektem, který se v takovém případě objeví téměř vždy. Jak tedy zredukovat svou hmotnost, ale zároveň si jí udržet?

Naše netrpělivost jde ruku v ruce i s nezdravým jídelníčkem. Za týden vás čeká toužená dovolená a vy chcete ještě shodit nějaké to kilo do plavek? Zkoušíte si v obchodě o číslo menší velikost šatů s vidinou, že do nich co nevidět zhubnete? To jsou myšlenky, které vedou do pekel. Shodit nějaké to kilo není nereálné, ale určitě ne v horizontu jednoho či dvou týdnů.

Pokud už se tížený úbytek hmotnosti dostaví, je potřeba si uvědomit, že se z největší pravděpodobností bude jednat o tělesnou vodu, nikoliv podkožní tuk. Což jistě pro mnohé není primární cíl hubnutí, nicméně i přebytek tělesné vody může na pohled přidávat několik kilogramů.

Přírodní doplňky a jejich konzumace

Na trhu je řada doplňků, které můžou redukci hmotnosti výrazně urychlit nebo k ní alespoň jistou měrou dopomoci. Jedním z volně dostupných doplňků je i psyllium. Jedná se o přírodní vlákninu, která se získává z vyčištěných obalů semen jitrocele indického.

I v tomto případě je ale dobré zmínit jedno velké ALE. Jitrocel indický je znám pro své příznivé účinky na lidský organismus a jako podpůrná látka při hubnutí, přesto jeho nadměrná konzumace může způsobit křeče v břiše, nadýmání nebo plynatost. Psyllium nežádoucí účinky navíc není dobré brát na lehkou váhu.

button_kupte-zde