Tajemství jitrocele indického

Že vám tato bylina pranic neříká? A co třeba psyllium, což jsou rozemletá semena právě tohoto jitrocele. Jak už z druhového jména vyplývá, nejčastěji je možné se s ním setkat v Indii. V tamní medicíně jsou jeho zdraví prospěšné vlastnosti známé už tisíce let. Tato semena obsahují vysoký podíl rozpustné vlákniny a navíc má velmi nízkou kalorickou hodnotu. Doporučuje se tedy užívat i v případě, kdy vás trápí nějaké to kilo navíc. Jaké jsou hlavní psyllium účinky a kdy je vhodné ho do svého jídelníčku zařadit?

Tato malá rozemletá semínka mají mocné schopnosti. Dokáží aktivně bojovat proti vysokému cholesterolu či pomoci v redukčních dietách. Změkčují stolici a zvětšují její objem, tím dochází ke snadnějšími vyprazdňování, což ocení jedinci s nepravidelnou nebo nedostatečnou stolicí. Jedná se o čistě přírodní produkt a mohou ho tedy užívat děti nebo ženy v těhotenství. Psyllium představuje prevenci proti rakovině tlustého střeva, snižuje plynatost nebo pomáhá při hyperglykémii. Zkrátka se jedná o všestranného pomocníka, který by vám určitě neměl doma chybět.

 

Jak správně užívat?

Malá semínka jitrocele indického v tekutině nabobtnají a vytvoří hustý gel. Jelikož semínka v tekutině několikanásobně zvýší svůj objem, je vhodné po konzumaci zvýšit příjem tekutin. Je proto dobré vypít alespoň 2 litry tekutiny denně. Psyllium konzumujte nejlépe v ranních hodinách, nalačno a ideálně třicet minut před jídlem. V kombinaci s dalšími výživovými doplňky nebo léky je dobré vyčkat minimálně dvě hodiny, aby nedošlo ke znehodnocení.

Dávka je individuální dle tělesných proporcí jedince. Je proto dobré se řídit instrukcemi na obalu. Doporučené množství rozmícháme ve sklenici s tekutinou a ihned vypijeme, není zapotřebí čekat, než vzniklá směs nabobtná. Následně je ještě dobré vše zapít sklenicí čistí vody.

button_kupte-zde