Jaké má chlorella účinky na lidské tělo

Není žádným tajemstvím, že jedním z dnešních módních trendů je i trend zdravé výživy. Lidé se snaží nahrazovat nezdravé potraviny jejich zdravějšími variantami. Objevují se nejrůznější superpotraviny, které mají velký počet zdraví prospěšných látek.

Na tom samozřejmě není nic špatného, ba naopak. Koneckonců, skutečně platí, že jsme to, co jíme. Je tedy jasné, že zdravější jídelníček nám jej prospěje. A to je, zvláště v dnešní době pandemie koronaviru, rozhodně potřeba.

Jednou z již zmíněných superpotravin je pak chlorella. Jedná se o řasu stejného jména. K nám se dostává nejčastěji v sušeném a drceném stavu. Obvykle se konzumuje tak, že ji rozmícháme ve sklenici vody, kterou následně vypijeme.

Zatímco ještě před pár lety jsme ji prakticky neznali, dnes ji lze koupit v mnoha obchodech. Jaké však má chlorella účinky? Předně pomáhá se zažíváním. Díky ní se usnadňuje trávení. Zlepšuje i činnost střev a podporuje jejich bakteriální mikroflóru. I proto se hodí v případě, kdy máme nějaké zažívací potíže, jako je zácpa či průjem. Avšak to není to jediné, co dokáže.

Umí také nastartovat metabolismus, čímž napomáhá hubnutí. To ocení zvláště ženy. Není tedy divu, že se právě tato řasa často stala běžnou součástí jejich jídelníčku.

Zde je však nutné podotknout, že co se hubnutí týče, sama o sobě toho příliš nezmůže. Je nutné nejen to, abychom jedli chlorellu, ale také abychom začali vydávat více energie. Jen tak se totiž naplno projeví její účinky.

V neposlední řadě je potřeba zmínit její vysoký obsah vitamínů, zejména pak těch skupiny B. I ty samozřejmě našemu tělu prospívají. Jen je potřeba dávat pozor na dávkování a dodržovat doporučené množství. Pokud bychom jej totiž překračovali, mohly by se dostavit nepěkné zdravotní následky. A to asi nikdo z nás nechce. Přeci jen, jíme ji proto, abychom našemu tělu prospěli, ne?

button_kupte-zde