Jedlá soda – dokonalý pomocník za pár korun

Jedlou sodu se vyplatí mít doma vždy po ruce. Člověk ji totiž v domácnosti uplatní nikoli pouze jednou, ale mnohokrát při různých příležitostech.

27

Skvělý pomocník na drobné zdravotní potíže

Jedlá soda vám může pomoci, když se dostanete do nesnází se zdravím. Jedná se o přirozenou sloučeninu, která se běžně vyskytuje jak v přírodě, tak v lidském těle, a proto se jejího použití v žádném případě nemusíte obávat. Zásadní je především její zásadité pH. Proto ji výborně využijete ve všech situacích, kdy máte potíže s přebytkem kyselin.

Ať už jde o nepříjemné poleptání kyselinami anebo o méně závažné štípance od hmyzu, které vás svědí, jedlá soda vám pomůže.

Nicméně nejčastěji se jedlá soda využívá jako prostředek proti překyselení žaludku – pálení žáhy. Dávkování jedlé sody je v tomto případě jednoduché a její rychlý účinek je zaručen. Stačí rozpustit polovinu až jednu čajovou lžičku ve sklenici čisté vody a vypít. Nebude to trvat dlouho a nastane úleva.

Soda vás zbaví nečistot a pachů

Jestliže vás trápí, že vaše zuby jsou kvůli častému pití čaje a kávy spíše žluté než bílé a chybí jim potřebný lesk, můžete jim jejich krásu vrátit s pomocí jedlé sody. Stačí, když s ní svůj chrup vyčistíte – uvidíte, že brzy bude zase bíle zářit!

A stejně tak, jako nežádoucích usazenin zbavíte své zuby, můžete jich zbavit také hrnce, hrnečky či jiné povrchy v domácnosti. I ty jedlá soda dokonale vyčistí a nepoškrábe. I stříbru dokáže vrátit jeho původní lesk.

Soda neboli hydrogen uhličitan sodný je osvědčeným bojovníkem proti pachům nejrůznějšího druhu. S její pomocí se zbavíte nepříjemného odéru z úst, zápachu z podpaží anebo nelibých vůní z lednice. V tomto případě je ideálním dávkováním jeden sáček jedlé sody, který nasypete do misky a umístíte do lednice.

Použití jedlé sody v domácnosti je široké a tímto výčtem zdaleka nekončí – tím spíše se vám nákup jedlé sody rozhodně vyplatí!

button_kupte-zde