Jedlá soda by nikomu doma neměla chybět

Jedlou sodu má zpravidla doma každý z nás. O to větší by byla škoda, kdybychom ji nevyužívali ve prospěch našeho zdraví, neboť tento zdánlivě obyčejný bílý prášek má našemu tělu co nabídnout.

29

Přestože se nejedná o potravinu anebo doplněk stravy s vysokým podílem zajímavých živin, vitamínů a minerálů, tak i v takovém případě je jedlá soda pro lidské zdraví velmi zajímavá. Má totiž jednu velice důležitou vlastnost – umí neutralizovat kyselé prostředí v lidském těle.

Díky jejím alkalizačním vlastnostem nám může prospět víc, než to na první pohled vypadá.

Kyselé prostředí organismu je pro člověka velice rizikové. Přemíra kyselin přeje růstu onemocnění, především zánětů. A ty jsou pro člověka nebezpečné. Mnohem lepší proto je, myslet na prevenci a takovému problému se včas vyhnout. Jak?

Třeba tím, že se budete stravovat zdravě, což znamená vyhýbat se přemíře kyselinotvorných potravin. K těm patří například tučné maso, mléko anebo bílé pečivo.

A také se vyplatí, když svůj organismus čas od času neutralizujete právě s pomocí běžné jedlé sody. Stačí, když si z ní připravíte osvěžující nápoj. Do sklenice vody rozmíchejte lžičku hydrogenuhličitanu sodného a přidejte pár kapek citrónu. Takový nápoj je osvěžující, neutralizuje vaše vnitřní prostředí, a ještě navíc podporuje dobré spalování tuků a štíhlou linii.

Účinky jedlé sody oceníte nejen v péči o zdraví, ale také v domácnosti

Nicméně jedlá soda vám přijde vhod i v řadě jiných situací. Nejenže má dobrý vliv na zdraví, ale je i ideálním pomocníkem v péči o pěkný vzhled. Využijete ji například při čištění zubů – vrátí jim pěknou bílou a zářivou barvu, anebo při čištění pleti – funguje jako přírodní peeling, pleť vyčistí, prozáří a stáhne póry.

A stejně tak, jako vám jedlá soda přijde vhod v péči o tělo, můžete s ní v dobrém stavu udržovat i svou domácnost.

Když si ji pořídíte ve velkém balení, rozhodně toho nebudete litovat.

button_kupte-zde