Jedlá soda jako pomocník v péči o krásu

Na takovou otázku odpoví snad každý kladně. Jedlá soda patří do domácnosti stejně tak samozřejmě jako třeba mýdlo. Využijete ji na milión způsobů, protože čistí, zbavuje mastných skvrn, cídí stříbro a dokonale s ní vydrhnete nejen hrnce, ale jakékoli povrchy. A aby toho nebylo málo, můžete se díky ní zbavit i nežádoucího odéru z lednice.

31

Ale napadlo vás někdy, že jedlou sodu můžete stejně tak dobře využít v péči o zdraví?

To, co se v případě užívání jedlé sody vybaví každému téměř okamžitě, je překyselení žaludku. Jakmile vás trápí pálení žáhy, sáhnete po jedlé sodě téměř automaticky. Ovšem pozor – jedlou sodu není třeba užívat pouze k „hašení požáru“, její vynikající alkalizační vlastnosti můžete využívat i preventivně tak, že si čas od času připravíte nápoj na neutralizaci kyselého prostředí v organismu. Stačí rozpustit lžičku sody ve sklenici vody a přidat trochu citrónu.

Nicméně to, co už málokdo ví, je, že jedlou sodu můžete využívat i v péči o svůj zevnějšek. Ideální volbou je například jedlá soda na pleť.

Když se naučíte v péči o pokožku obličeje pravidelně využívat jedlou sodu, budete moci brzy zapomenout na všechny drahé kosmetické přípravky. Tento levný bílý prášek je hravě strčí do kapsy.

Jedlou sodu můžete využít k přípravě praktické pleťové masky, zároveň vám poslouží také jako peeling na pleť. Stačí, kdy si práškem s trochou vody důkladně promasírujete celý obličej. Pomalé krouživé pohyby vás zbaví nadbytečných odumřelých buněk, jedlá soda navíc vyčistí a stáhne póry, takže vaše pleť bude po tomto zákroku vypadat více svěží a zářivá. Soda neutralizuje pH pokožky, zbaví vás nadbytečného kožního mazu i nečistot. Zkrátka to, co by jinak zastaly drahé krémy, tonika a čisticí masky, zvládne za pár korun levný sáček jedlé sody.

Proto si ho do své domácí kosmetické výbavy nezapomeňte co nejdříve pořídit!

button_kupte-zde