🤒 Moc se omlouváme, ale z důvodu nemocí mohou být některé zásilky o pár dní zpožděné. Expedice zboží probíhá, ale bohužel v menší míře. Moc děkujeme za pochopení a důvěru. 🙂

Kajenský pepř povzbudí metabolismus i krevní oběh

Hledáte koření, které by dokázalo nakopnout váš líný metabolismus tak, abyste energii spalovali jako o závod? V tom případě se připravte na opravdu ostrou jízdu, protože to, co hledáte, vám nabízí kajenský pepř. Koření, za jehož matoucím pojmenováním se ve skutečnosti skrývá pálivá chilli paprička.

51

Důležité ovšem je, že to celé funguje. Takže pokud držíte redukční dietu, chcete shodit nějaký ten kilogram tuku a hledáte účinný prostředek na podporu spalování energie, pak je chilli paprička odrůdy Cayenne tou nejlepší volbou číslo jedna.

Hlavní účinnou složkou kajenského pepře je kapsaicin, tedy látka, která se běžně vyskytuje v pálivých chilli papričkách, a právě ona je zodpovědná za jejich jedinečnou ostrou chuť. Čím více kapsaicinu paprika obsahuje, tím je pálivější.

Kajenský pepř je proto rozhodně pálivější než obyčejná pálivá paprika, jakou si také můžete koupit v obchodě s kořením, ovšem pokud jste milovníkem nesnesitelně ostrého jídla a kajenský pepř vám připadá jako slabý vánek, pak byste na trhu jistě našli i mnohem ostřejší chilli papričky. Nicméně na místě je opatrnost – nerozumně vysoké dávky kapsaicinu vám mohou přivodit zdravotní potíže.

Když budete kapsaicin a spolu s ním i kajenský pepř užívat s mírou, může se vám to naopak vyplatit. A to nejen v kuchyni, kde tuto složku jistě oceníte při přípravě pikantních pokrmů, ať už české anebo mexické či indické kuchyně. Toto chilli se skvěle hodí i do čokolády a čokoládových dezertů.

Výbornou volbou je i kajenský pepř při dietě. Právě proto, že dokáže výrazně rozpohybovat metabolismus, zrychlit krevní oběh i spalování energie a nahromaděných tuků. Jestliže se chcete zbavit nadbytečných kilogramů, vezměte si k ruce na hubnutí kajenský pepř!

Mimo jiné pomáhá ničit bakterie, zlepšuje trávení a uvolňuje bolest. A dokonce se dá výborně využít i při podchlazení a léčbě omrzlin.

button_kupte-zde