BIO kajenský pepř

Nejprodávanější

Kajenský pepř BIO 10g
Kajenský pepř BIO 10g
Skladem
Kód: 717
 
35 Kč
1 položek celkem
Kajenský pepř BIO 10g
35 Kč

BIO kajenský pepř Zdravý den® má pikantní chuť a je vyrobený ze sušených Cayenne papriček.  CZ-BIO-002 Použití: vhodný jako koření do kuchyně na dochucení pálivých jídel....

Kód: 717

Proč je kajenský pepř zdraví prospěšný? Bylo vědecky prokázáno, že skvěle prokrvuje žaludeční sliznici a tím podporuje i produkci potřebné trávicí kyseliny solné. Je to zároveň dobrý regulátor krevního tlaku, kajenský pepř vysoký tlak snižuje tím, že roztahuje cévy a lépe je zásobuje krví. Má také schopnost podporovat distribuci vápníku do kostí a zubů, proto je kajenský pepř prodej doporučován lidem s nedostatečným trávením (hlavně bílkovin). Významná je také spojitost kajenského pepře a ledvin vzhledem k tomu, že podporuje jejich prokrvení a lepší regeneraci.

Pálivost kajenského pepře připomíná spíše silné pálivé papriky – ve skutečnosti to také jsou jemně mleté chilli papričky, a toto koření má s pepřem společné pouze jeho vlastnosti a působení v organismu. Kajenský pepř složením není tedy plod pepřovníku, ale to neznamená, že chilli papričky jsou méně účinné.

Režim vyvážené diety kajenský pepř doporučuje každému, kdo chce shodit kila navíc a hlavně podpořit lepší využití složek potravy. Hodí se do pokrmů po celý rok – v zimě organismus prohřeje a v létě zas podpoří trávení oslabené vyššími teplotami vzduchu.