Kakaové máslo a jeho široké uplatnění

Kakaové máslo obsahuje různé kyseliny: stearovou, palmitovou, olejovou, laurovou a linolovou. Produkt je bohatý na vitamín F, což je termín pro dva tuky - kyselinu alfa-linolenovou (ALA) a kyselinu linolovou (L). Oba jsou nezbytné pro důležité funkce těla, včetně aspektů zdraví mozku a srdce. Dále obsahuje polyfenoly a minerály.

Kakaové máslo využití a použití

  • Kakaové máslo se již dlouho používá jako aktivní složka při výrobě kosmetických a lékařských produktů, které využívají vlastností vitamínu F. Kakaové máslo lze použít pro různé typy pleti, včetně dětské. Vitamin F má výrazný regenerační účinek. V tomto ohledu se kakaové máslo používá v boji proti počátečním projevům stárnutí pokožky. Léčivý přípravek pomáhá eliminovat strie a tmavé skvrny, odstranit stopy popálenin, drsnosti a jizev.
  • Polyfenoly v kakaovém másle jsou přírodní antioxidanty. Tyto látky pomáhají tělu vyrovnat se se stresem.
  • Kakaové máslo se také používá během chřipkových epidemií. Přípravek ošetřuje sliznice. To významně snižuje riziko kapénkové infekce ze vzduchu. A pokud si již chřipka nebo akutní respirační infekce dostavila, pak bude kakaové máslo nepostradatelným přírodním prostředkem k léčbě. Odstraní jeden z hlavních příznaků nachlazení - kašel. K přípravě léčivého nápoje se půl lžičky másla rozpustí ve dvou stech gramech teplého mléka. 
  • Produkt ze semen kakaovníku se doporučuje jako další lék na léčbu aterosklerózy (kornatění tepen). V tomto případě se před jídlem doporučuje vnitřní použití kakaového másla. Během dne stačí léčivý přípravek použít dvakrát. Dávkování: půl čajové lžičky.
  • Tento univerzální produkt se také aplikuje při terapeutické masáži. Masáže pomáhají také zbavit se rychle bronchitidy. Účinně působí i při obličejové masáži. 
  • Bohaté minerální složení produktu umožňuje jeho použití jako preventivního a terapeutického prostředku. Kakaové máslo je schopné posílit cévní stěny, což je docela účinné při křečových žilách. Pravidelné používání přípravku snižuje pravděpodobnost infarktu, žaludečních vředů, alergií a nádorů a také zlepšuje mozkovou aktivitu.
  • Široké použití tohoto produktu je velmi ceněné. Nesmíme zapomenout, že je také součástí čokoládových pochoutek. 

Kakaové máslo lze zakoupit v internetovém obchodě a poté jej použít k nejrůznějším účelům.

button_kupte-zde