Kokosový olej – zázrak, který vyživuje i chrání

O kokosovém oleji se dnes mluví prakticky všude. Chvála na kokosový olej zaznívá z celé řady odborných i laických míst, a nutno dodat, že je oprávněná. Vždyť se jedná o ten nejzdravější a nejkvalitnější tuk, jaký kdy lidé měli k dispozici. A když se k tomu přičte jeho všestranné využití, tak je jasné, že ho doma musíme mít i vy!

45

Kokosový olej se vyrábí lisováním kokosové dužiny neboli kopry. Na trhu je široce dostupný v mnoha různých kvalitách, přičemž se vyplatí si za výbornou jakost připlatit. Pokud chcete prospět svému zdraví, měli byste volit jen to nejlepší – například panenský kokosový olej v bio kvalitě, který se lisuje šetrnými postupy za studena, což znamená, že obsahuje maximum zdraví prospěšných látek. A to, ať už jde o vitamíny, minerály anebo třeba o mastné kyseliny jako je kyselina laurová.

Stejně jako v kuchyni, tak i v kosmetice má kokosový olej všestranné využití. Navíc vám doma dlouho vydrží – je odolný k oxidaci, a tak nežlukne.

Kokosovým olejem můžete ošetřovat prakticky celou pokožku těla, tedy i pleť, můžete ho použít na vlasy, zuby, i na zhojení jizev po těhotenství.

Kokosový olej a jeho účinky jsou předmětem mnoha studií. V kosmetice je ceněný jak pro své protizánětlivé účinky, tak i proto, že pokožku vyživuje, hydratuje a chrání proti nepříznivým vlivům z okolí.

Skvělou volbou proto je kokosový olej na akné – díky protizánětlivým účinkům léčí drobná poranění kůže, ničí bakterie i jiné mikroorganismy.

Pomůže i kokosový olej na vrásky. Kokosovy olej na vrasky zpomaluje stárnutí kůže. Při dlouhodobém používání pleť vyživuje, hydratuje, regeneruje a chrání – takže je viditelně silnější, zdravější a odolná.

Využijete ho i v případě, kdy vás trápí jizvy a strie, ať už po těhotenství, růstovém spurtu anebo po operacích – díky příznivému vlivu na pokožku člověka je ideální kokosový olej na strie.

button_kupte-zde