Kokosový olej trochu jinak

Olej, který se běžně používá v kuchyni je naprosto skvělý jak na vaření, pečení a dokonce i smažení. Skvěle voní a samozřejmě pro lidský organismus přináší jen samé benefity. Jeho specialitou je, že ho nemusíme používat pouze v kuchyni, ale může svými účinky pomoci vyřešit i jiné zdravotní problémy. Nebo spíše kosmetické. Použít se dá totiž kokosový olej na strie, které trápí nejen ženy, ale i muži si přijdou na své. Díky oleji lze ovšem dosáhnout velmi příznivých výsledků a strie mohou i trochu zmizet.

Co jsou strie?

Podíváme se nejprve na samotnou pokožku, která se skládá ze tří vrstev.

  • Vrchní – je ochranná vrstva.
  • Druhá – je tvořena hustou sítí kolagenových vláken a zajišťuje potřebnou elasticitu a pevnost.
  • Třetí – podkožní vazivo.

Právě druhá vrstva je bohužel příčinou problémů. I když je kůže dostatečně elastická, tak při přetížení neobstojí a vznikají strie. Může se tak stát v době puberty, v těhotenství, ale i v jiných případech, kdy kůže kvůli rychlému růstu bude přetížena a tím se naruší kolagenová vlákna. Vznikají jizvy, kterým se říká strie. V podstatě mohou se nacházet různě, na břichu, prsou, stehnech, bocích nebo hýždích. Je pravdou, že když si to včas člověk uvědomí, tak k jizvám dojít nemusí, nicméně v mnoha případech to ani nikoho nenapadne.

Kokosový olej a strie

Bohužel ani olej nedokáže velké zázraky a tím by bylo úplné odstranění těchto jizev. To ale nedokáže žádný preparát, leda nějaký chirurgický zákrok. Ale rozhodně pomůže a vede ke zmírnění. Rovněž sníží viditelnost strií a skvěle podpoří samotnou pokožku v zahojení. Proč tomu tak je? Odpověď je velmi jednoduchá. Kokosový olej podporuje tvorbu kolagenu, tudíž to vede ke zhojení. A nejlepší je prevence. Kdo si včas uvědomí, že nastává rychlá proměna těla, tak může zasáhnout a kokosový olej použít na celé tělo, ještě dříve než vůbec ke striím dojde. Pokožka bude příjemně hydratovaná, což povede k větší pružnosti a dokonalejší ochraně.

button_kupte-zde